River Plate vs Boca Juniors – nd. 22:00

W niedzielę późnym wieczorem czasu polskiego River Plate podejmą na El Monumental swojego odwiecznego rywala Boca Juniors. El Superclásico zostanie rozegrane w ramach 5. kolejki Superliga Argentina 2019/2020. Czeka nas wiec kolejna odsłona najgorętszego spotkania derbowego na świecie.

W ostatnim czasie kibice „Xeneizes” nie mogą mile wspominać batalii z „Millionarios”. Najboleśniejsze wspomnienie wiąże się z Madrytem i porażką po dogrywce 1:3 w finale Copa Libertadores. Porażką zakończył się również mecz o Superpuchar (0:2) oraz ostatni mecz ligowy na La Bombonera (0:2). Pocieszający jest jednak fakt, że ostatnia wizyta na El Monumental zakończyła się ligową wygraną 2:1 w listopadzie 2017 roku.

Obaj trenerzy nie ogłosili jeszcze składów wyjściowych na dzisiejszy mecz. Zdecydowanie więcej problemów kadrowych ma Gustavo Alfaro. Kontuzjowani są Eduardo Salvio, Ramón Ábila oraz Mauro Zárate. W tej sytuacji za strzelanie goli najprawdopodobniej odpowiedzialny będzie duet napastników sprowadzony w ostatnim czasie Franco Soldano i Wenezuelczyk Jan Hurtado. Ewentualnie miejsce jednego z nich może zająć Carlos Tévez.

Dwa inne znaki zapytania dotyczą obsady lewej obrony i linii pomocy. Do tej pory Emmanuel Más miał pewne miejsce w składzie, ale powracający do formy po poważnej kontuzji kolana Frank Fabra zaczyna mu już deptać po piętach. Nie wiadomo również czy od początku szansę na grę dostanie Daniele De Rossi, czy może jednak starterem okaże się Sebastián Villa.

Marcelo Gallardo ma zdecydowanie mniej problemów. Niepewny jest występ narzekającego na problemy zdrowotne Ignacio Fernández, którego może w razie braku zastąpić Bruno Zuculini. O dwa miejsca w ataku rywalizują Lucas Pratto, Matías Suárez i Rafael Santos Borré. W obronie nie zagra pauzujący za kartki Javier Pinola i jego miejsce zajmie Robert Rojas lub Paulo Díaz.

Przypuszczalne składy:

River Plate (4-3-3):
Franco Armani – Gonzalo Montiel, Robert Rojas (Paulo Díaz), Lucas Martínez Quarta, Milton Casco – Enzo Pérez, Exequiel Palacios, Nicolás De La Cruz, Ignacio Fernández (Bruno Zuculini) – Rafael Borré, Lucas Pratto (Matías Suárez).

Boca Juniors (4-4-2):
Esteban Andrada – Marcelo Weigandt, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Emmanuel Más (Frank Fabra) – Daniele De Rossi (Sebastián Villa), Iván Marcone, Nicolás Capaldo, Alexis Mac Allister – Franco Soldano, Jan Hurtado (Carlos Tévez).

Sędzia: Fernando Rapallini.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.