River Plate vs Boca Juniors – nd. 21:00

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierza się na wyjeździe z River Plate, w spotkaniu 6. kolejki sezonu Torneo Transición 2016. Superclasico na El Monumental jest jednym z dwóch starć przeciwko najbardziej renomowanej ekipie grupy 1.

Obie drużyny bardzo słabo wystartowały w ligowej rywalizacji i obie w pięciu spotkaniach wywalczyły tyle samo (siedem) punktów. Bilans River Plate w grupie 1 i Boca Juniors w grupie 2 to po dwa zwycięstwa, jeden remis i po dwie porażki. Gospodarze dzisiejszego meczu mają jednak przewagę psychologiczną nad “Xeneizes”, gdyż to oni wygrali oba mecze w tegorocznym Torneo de Verano (oba po 1:0).

Obaj trenerzy oficjalnie nie podali wyjściowych składów. Wiadomo jednak, że w drużynie gospodarzy nie zobaczymy mających problemy zdrowotne Andrésa D’Alessandro, Édera Balanty, Leonardo Pisculichiego oraz Tabaré Viudeza.

Trener Guillermo Barros Schelotto, który zadebiutował w czwartkowym meczu z Racingiem Club w Copa Libertadores, prawdopodobnie dokona kilka roszad w składzie. W ataku partnerem Téveza nie będzie Andrés Chávez, a Sebastián Palacios. Do pomocy wraca Rodrigo Bentancur i zajmie miejsce Marcelo Meliego.

Przypuszczalne składy

River Plate: 4-4-2
Marcelo Barovero – Gabriel Mercado, Jonatan Maidana, Emanuel Mammana, Leonel Vangioni – Camilo Mayada, Leonardo Ponzio, Nacho Fernández, Sebastián Driussi – Rodrigo Mora, Lucas Alario.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orion – Leonardo Jara, Daniel Díaz, Juan Manuel Insaurralde, Jonathan Silva – Rodrigo Bentancur, Fernando Gago, Pablo Pérez – Nicolás Lodeiro – Carlos Tevez, Sebastián Palacios.

Sędzia: Patricio Loustau.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.