Riquelme w Argentinos Juniors!

Juan Roman Riquelme będzie zawodnikiem Argentinos Juniors. Pomocnik w sobotę zostanie oficjalnie zaprezentowany podczas specjalnej konferencji prasowej w Hotel Panamericano, a w poniedziałek weźmie udział w pierwszym treningu swojej nowej drużyny.

Przypomnijmy, że 30 czerwca br. wygasła umowa Romana z Boca Juniors. Już przed jej końcem trwały niekończące się negocjacje pomiędzy władzami Xeneizes, a jego menadżerem Danielem Bolotnicoffem. Ostatecznie strony nie doszły do porozumienia i pomocnik postanowił związać się z Argentinos Juniors, czyli z klubem, w którym zaczynał swoje piłkarskie kroki w wieku juniora. Niestety Bichos Colorados w ostatnim sezonie zostali zdegradowani do Nacional B i przynajmniej do końca roku nie zobaczymy Riquelme na pierwszoligowych boiskach. Od stycznia 2015 ruszy zreformowana i powiększona Primera Division wiec Argentinos mają szansę na przyspieszony awans.

Do porozumienia zawodnika z Argentinos miało dojść ostatniej nocy, kiedy doszło do spotkania prezydenta tego klubu, Luisa Segura, z agentem zawodnika Danielem Bolotnicoffem. Oficjalnie jednak informacja pojawiła się w argentyńskich mediach popołudniu, czyli wieczorem w Polsce. Pierwszy wspomniał o tym trener Bichos Colorados, Claudio Borghi (trenował Romana również w Boca).

Z Riquelme jest już wszystko ustalone. Rano potwierdził to nasz prezydent. W poniedziałek powinien być już u nas na treningu. Dowiedziałem się o tym o 3 nad ranem. To jest jak powrót syna marnotrawnego. To ogromna duma i wydarzenie historyczne dla takiego klubu jak Argentinos – powiedział w wywiadzie Borghi.

Niedługo po tym wywiadzie na oficjalnym kanale Argentinos na Twitterze pojawiło się zdjęcie, które umieściłem w nagłówku tego newsa. Od razu umieściły je wszystkie argentyńskie media.

Riquelme podpisze ze swoją nową/starą drużyną 18 miesięczny kontrakt, czyli na okres taki, jaki proponowali mu Xeneizes. Zapewne jednak utargował korzystniejsze warunki finansowe, skoro wbrew publicznym deklaracjom o chęci pozostania w Boca, wybrał jednak drugoligowe Argentinos.

Media opierając się na informacjach zbliżonych do najbliższego otoczenia pomocnika spekulują, że wraz z jego dołączeniem do Argentinos Juniors, klub ten mogą również zasilić dwaj inni weterani Xeneizes, Clemente Rodriguez i Diego Rivero. Obaj również dysponują swoimi kartami zawodniczymi.

telam.com – tycsports.com

Facebook Comments

4 komentarzy do "Riquelme w Argentinos Juniors!"

 1. Sappy's Gravatar Sappy
  20 lipca 2014 - 19:30 | Link

  Dziwna decyzja. Przynajmniej został w Arg. W sumie to zgodze sie z Toba Assu, ze lepiej tak wyszlo dla klubu. El Titan mial swoj ostatni mecz, swoje rozstanie z klubem, z pilka a tu tego nie bedzie i tego mi troche szkoda 😉

 2. maxwell's Gravatar maxwell
  21 lipca 2014 - 08:50 | Link

  Kibicom będzie brak takiego pięknego pożegnania, ale Roman sam sobie to zawdzięcza. Był zbyt zbuntowany, zbyt dumny i on NIE chciał rozstać się w zgodzie. Palermo był bardziej ułożony, stateczny dlatego zostanie lepiej zapamiętany.

 3. patricio10's Gravatar patricio10
  21 lipca 2014 - 17:16 | Link

  Gracias por todos ROMAN !!! powodzenia w nowym klubie !!!

Komentarze są wyłączone.