Riquelme jednak w Boca? Andrés Chávez zamiast Cvitanicha?

W niedzielę zakończyły się MŚ w Brazylii i argentyńskie media przestawiają się na tematy bardziej przyziemne, czyli na przygotowaniach drużyn do nowego sezonu Primera Division i karuzeli transferowej.

W poniedziałkowych gazetach pojawiły się informacje, że w ciągu najbliższych godzin Juan Roman Riquelme jednak odnowi swoją umowę z Boca Juniors. Pomocnik miał już skontaktować się z Danielem Angelicim, który przebywał w Brazylii na trwającym Mundialu. Prezydent po powrocie do kraju ma się z nim spotkać i dopiąć wszelkie szczegóły.

Druga informacja dotycząca Xeneizes dotyczy wzmocnienia w linii ataku. Niestety najprawdopodobniej ze względów finansowych nie uda się ściągnąć Darío Cvitanicha z francuskiej Nicei. W tej sytuacji na celowniku Bosteros znalazł się napastnik Andrés Chávez z Banfield, którym interesuje się również Independiente. Beniaminek Primera Division na razie żąda za 50% praw do swojego snajpera 2 mln dolarów. Przedstawiciele Boca będą się starali w negocjacjach obniżyć tę kwotę.

Andrés Chávez ma 23 lata i mierzy 185 cm wzrostu. W Primera Division zadebiutował w 2010 roku. Ostatnie dwa lata grał po degradacji Banfield w Nacional B. W sezonie 2012/2013 strzelił 15 bramek w 35 spotkaniach ligowych, a w sezonie 2013/2014 trafił 13 razy w 17 spotkaniach. Całkiem przyzwoity bilans miał również w ostatnim sezonie w Primera Division 2011/2012, kiedy strzelił 7 goli w 12 spotkaniach.

espndeportes – infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.