Riquelme dobrym pasterzem?

Znany argentyński portal TyC Sports podsumowuje dotychczasowe nieco ponad półtora roku Juana Romána Riquelme w roli wiceprezydenta Boca Juniors. Wnioski z jego działalności prowadzonej od grudnia 2019 roku można wyciągnąć samemu.

Najgłośniejszym czynem Riquelme w roli wiceprezydenta “Xeneizes” jest powołanie tzw. Rady Piłkarskiej w klubie z La Bombonera.

Rada Piłkarska w Boca Juniors to niejako nowotwór administracyjny w zarządach klubów sportowych powołany do życia przez Juana Romána Riquelme, kiedy ten pod koniec 2019 stał się wiceprezydentem “Bostetos” (najpierw drugim, a od kwietnia tego roku pierwszym po rezygnacji Mario Pergoliniego ze stanowiska pierwszego “wice”). Rada ta pełni funkcję ciała doradczego dla zarządu klubu.

Należą do niego głównie byli piłkarze Boca, który grali w zespole z Riquelme, m.in. Marcelo Delgado (“Chelo”), Raúl Cascini, Kolumbijczyk Jorge Bermúdez (“El Patrón”) bądź jeden z wielu braci Romána – Christian Riquelme.

Do ów Rady ma też dołączyć nie tak dawny kapitan “Azul y Oro” – Daniel Díaz (“Cata”), który będąc już po 40-tce właśnie zakończył piłkarską karierę w czwartej lidze hiszpańskiej, w teamie o nazwie CD Móstoles.

Krótkie podsumowanie działalności Riquelme w zarządzie Boca poniżej, a w nim między innymi:

  • Kontrowersyjny powrót wiekowego Miguela Ángela Russo, czyli ostatniego trenera, który zdobył z Boca trofeum Copa Libertadores (w 2007) i jego nieudane próby odzyskania priorytetowego trofeum (trzeba było zadowolić się dwoma krajowymi pucharami, tj. Mistrzostwo Argentyny oraz Puchar Ligi zwany Copa Diego Maradona – zawsze lepszy rydz, niż nic).
  • Nieudana “repatriacja” Guillermo Fernándeza (“Pola”), który przez konflikt w kwestii zarobków wrócił z wypożyczenia do meksykańskiego Cruz Azul jeszcze przed upływem terminu ów wypożyczenia.
  • Ambaras z Carlosem Tévezem, którego w 2020 roku jeszcze udało się zatrzymać w Boca, ale pół roku później “Carlitos” opuścił Boca, zrywając ważną umowę ze względu na nieoficjalne spory z zarządem i Radą Piłkarską.
  • Druga szansa dla krnąbrnego gwiazdora Edwina Cardony i spekulacje na temat wykupienia go z meksykańskiej Tijuany.
  • Skandal z Sebastiánem Villą, który najpierw samowolnie odmówił uczestnictwa w treningach z drużyną, chcąc tym sposobem wymusić sprzedanie go do belgijskiej Club Brugii, a potem z własnej inicjatywy wrócił do Kolumbii ze względu na zły stan zdrowia swojej mamy.
  • Hit transferowy w postaci sprowadzenia Marcosa Rojo pół roku temu i niezbyt udane obecne okienko transferowe.
  • Aktualne przekształcenie myśli szkoleniowej klubu i oddanie ekip dorosłej oraz młodzieżowej pod batutę innych byłych klubowych kompanów Riquelme, czyli Sebastiána Battaglii (pierwsza ekipa) oraz Hugo Ibarry z Mauricio Serną (drużyna rezerw).

Link do artykułu macie tutaj.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.