Rezygnacja skarbnika Boca Juniors

prasaW czwartek ze stanowiska skarbnika Boca Juniors zrezygnował Jorge Sánchez Córdova. Powodem była kwestia odnowienia umowy z Juanem Romanem Riquelme.

Jorge Sánchez Córdova sprzeciwia się finansowym kwestiom nowej umowy z Riquelme, która wg. niego rujnuje finansowo klub: – Sprzedajemy przyszłość klubu. Moim obowiązkiem jest prowadzenie go tak, by była zachowana równowaga finansowa.

Co ciekawe kwestie finansowe nie dotyczą kwoty w dolarach jaką ma otrzymać Riquelme, a kursu pesos. W Argentynie zawodnik może otrzymywać wynagrodzenie jedynie w krajowej walucie i tutaj pojawia się problem. Ostatnio argentyńskie pesos w zastraszającym tempie traci na wartości, a krajowi jak kilka lat temu grozi wręcz bankructwo. W tej sytuacji strony spierają się po jakim kursie pesos do dolara będzie wypłacane ewentualne wynagrodzenie Romana.

We wtorek Riquelme w wywiadzie telewizyjnym zagroził, że jeżeli do najbliższego wtorku (1 lipiec) nie dojdzie do porozumienia z klubem, to chętnie wysłucha ofert z innych klubów.

telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.