Rewolucja Arruabarreny?

ArruabarrenaW czwartek Xeneizes czeka arcyważne spotkanie rewanżowe w Copa Sudamericana z paragwajskim Deportivo Capiatá. Trener Rodolfo Arruabarreny podczas dzisiejszego treningu testował wręcz rewolucyjne rozwiązania.

Po sensacyjnej porażce u siebie 0:1 Bosteros muszą w Paragwaju zaatakować i wygrać, by awansować do 1/4 finału Copa Sudamericana, a przez te rozgrywki praktycznie prowadzi w tej chwili jedyna droga do przyszłorocznego Copa Libertadores. Nic dziwnego, że Vasco szuka optymalnego składu i taktyki na ten mecz.

Obserwując wtorkowy trening (zamknięty dla mediów, ale jak zwykle wszyscy wiedzą co testowano) można oczekiwać wręcz rewolucyjnych zmian. Po pierwsze testowano ofensywne ustawienia 3-4-3 i 4-3-3. W pierwszej wersji Juan Forlin zagrałby jako środkowy obrońca, a w drugim wariancie jako defensywny pomocnik. Niestety na tej ostatniej pozycji nie może zagrać kontuzjowany Cristian Erbes i stad prawdopodobnie poszukiwania Vasco.

Najbardziej “nowatorskie” zmiany szykują się w linii defensywnej. Do składu wraca dawno niewidziany Claudio Perez, a próżno w nim szukać Mariano Echevereríi czy Leandro Marina, którzy jeszcze niedawno mieli pewne miejsce w wyjściowym składzie. W pomocy miejsce w wyjściowym składzie wywalczył sobie Chilijczyk, José Pedro Fuenzalida, który pokazał się z dobrej strony w niedzielnym meczu ligowym z Godoy Cruz. Jedna ze stron internetowych (infobae.com) widzi go nawet na prawej obronie.

Przypuszczalny skład wyjściowy:
Agustín Orion – Claudio Pérez, Lisandro Magallán, Nicolás Colazo – José Pedro Fuenzalida, Cesar Meli, Juan Forlín, Fernando Gago – Federico Carrizo, Jonathan Calleri, Andrés Chávez.

telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.