Retegui strzela dla Italii

Embed from Getty ImagesNiespełna 24-letni napastnik Mateo Retegui w piorunującym stylu zadebiutował w reprezentacji Włoch. Najpierw w debiucie strzelił gola w przegranym 1:2 meczu z Anglią, a w niedzielę zanotował drugiego gola w meczu z Maltą. Przypomnijmy, że jest on wciąż graczem Boca Juniors wypożyczonym do Tigre.

Mateo jest w Boca Juniors od 2016 roku i tak naprawdę nigdy nie dostał szansy. Dla Bosteros wystąpił tylko w jednym oficjalnym spotkaniu. W listopadzie 2018 roku zagrał 8 minut w meczu ligowym przeciwko Patronato. Następnie był wypożyczany do Estudiantes La Plata, Talleres Cordoba i w lutym 2022 roku do Tigre, gdzie przebywa obecnie. W barwach El Matador w ostatnim sezonie został królem strzelców z 19 trafieniami na koncie, a w obecnych rozgrywkach już zanotował 6 goli.

Brak napastników (kontuzje Ciro Immobile i  Giacomo Raspadoriego) spowodowała, że otrzymał powołanie do reprezentacji Włoch. Napastnik posiada włoski paszport, gdyż dziadek od strony matki był włoskim emigrantem. Dwa gole w ostatnich spotkaniach zapewne spowodują jego szybki transfer do Europy. Już media donoszą o zainteresowaniu Lazio, Interu Mediolan i Atletico Madryt.

Retegui ma ważny kontrakt z Boca Juniors do końca 2024 roku, a wypożyczenie do Tigre upływa końcem 2023 roku. Klub ten jednak może do końca czerwca wykupić 50% praw do jego karty zawodniczej za 2,4 mln dolarów i już z obozu El Matador wychodzą informację, że z tej możliwości skorzysta. W tej sytuacji Xeneizes zarobią na nim w razie transferu 2,4 mln dolarów plus 50% od kwoty sprzedaży do Europy.

telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.