Retegui oficjalnie w Genoa FC

Embed from Getty ImagesMateo Retegui oficjalnie został ogłoszony jako gracz włoskiej Genoa FC. Beniaminek Serie A zapłacił za niego 15 mln dolarów za 90% praw do jego karty zawodniczej. Kwotą transferu Tigre (ostatni klub) podzieli się z Boca Juniors.

Mateo jest w Boca Juniors od 2016 roku i tak naprawdę nigdy nie dostał szansy. Dla Bosteros wystąpił tylko w jednym oficjalnym spotkaniu. W listopadzie 2018 roku zagrał 8 minut w meczu ligowym przeciwko Patronato. Następnie był wypożyczany do Estudiantes La Plata, Talleres Cordoba i w lutym 2022 roku do Tigre. W barwach El Matador w ostatnim sezonie został królem strzelców z 19 trafieniami na koncie, a w obecnych rozgrywkach już zanotował 6 goli.

Problemy kadrowe w reprezentacji Włoch w marcu (kontuzje Ciro Immobile i  Giacomo Raspadoriego) spowodowała, że otrzymał powołanie do reprezentacji Włoch. Napastnik posiada włoski paszport, gdyż dziadek od strony matki był włoskim emigrantem. Po powołaniu do reprezentacji Italii strzelił dwa gole w meczach z Anglią i Matą.

Boca Juniors sporo zarobi na jego transferze. Bosteros otrzymają 9.8 mln dolarów, a Tigre 5.2 mln dolarów. Nierówny podział jest spowodowany tym, że Tigre musiało jeszcze zapłacić 2.4 mln dolarów do końca czerwca za wykupienie 50% jego karty z Boca Juniors. Xeneizes zachowali ponadto 10% kwoty od ewentualnego kolejnego transferu napastnika.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.