Remis młodzieżówki Boca!

Występ drużyny U-17 Boca przeciwko Banfield okazał się wyborny! Młodzi „Xeneizes” stanęli na wysokości zadania i bezbramkowo zremisowali!

Banfield vs Boca Juniors 0:0

Młodzieżówka Boca pod nieobecność będącej na przymusowej kwarantannie pierwszej drużyny starła się na wyjeździe z niesłabym przecież Banfield. I to mając w nogach wczorajsze spotkanie przeciwko rezerwom tego klubu (wygrane 3:1).

Sebastián Battaglia trenujący klubowe rezerwy, a dziś zastępczo pierwszy zespół Boca, znakomicie przygotował dzieciaki do boju na najwyższym poziomie. Młodzież „Bosteros” wojując w strugach deszczu przez całe starcie bezbramkowo zremisowała na Estadio Florencio Sola!

Zagrała totalna młodzieżówka! Nawet jedyny dostępny piłkarz dorosłej ekipy – Edwin Cardona otrzymał dodatkowy urlop, ażeby młodzieżówka pokazała tu seniorom jak się gra!

Pierwsza połowa o dziwo dla ambitnych juniorów „Xeneizes”! Byli o wiele bliżej trafienia, niż pierwszy skład gospodarzy!

Już w czwartek minucie Rodrigo Montes huknął zza pola karnego, myląc się minimalnie nad poprzeczką. Chwilę potem grający już w pierwszej kolejce 16-letni rudzielec Valentín Barco dośrodkował z rzutu wolnego, po czym głową obok bramki chybił Gabriel Aranda.

Bramkarz młodzieżówki Boca – Agustín Lastra miał właściwie tylko jedną ciekawszą okazję do wykazania się, gdy obronił uderzenie głową Luciano Ponsa.

Tuż przed przerwą znakomita szansa dla młodzieży gości. Gabriel Vega technicznie przymierzył zza szesnastki i o centymetry piłka przeszła koło dalszego słupka!

U progu drugiej części następne ataki Boca. Około 55 minuty najpierw Erik Bodencer huknął z ostrego kąta, zmuszając do heroicznej interwencji Facundo Altamirano.

Chwilę potem natomiast rzut wolny dla dzieciaków tuż sprzed linii pola karnego. Uderzenie Barco odbiło się od muru, a dobitka ze skraju 16-tki niestety zeszła Vicente Tabordzie i ten chybił daleko obok bramki.

Później okres stagnacji, zaś końcówka należała jednak do dorosłego zespołu Banfield. Agustín Lastra jednak nie miał prawie wcale roboty.

Podczas doliczonego czasu centra z kornera i przypadkowy strzał oddany bodaj ramieniem przez Ramiro Enrique przeleciał nieznacznie nad poprzeczką.

Mimo dwóch kontuzji (Ezequiela Almiróna oraz Valentína Barco) i licznych skurczów wśród dzieciaków (m.in. Erosa Mancuso oraz Agustína Lastry) juniorom udało się zachować cenny tu bezbramkowy remis!

Skład Boca Juniors: Agustín Lastra – Eros Mancuso [C], Balthazar Bernardi, Gabriel Aranda, Valentín Barco (80′, Nahuel Genez) – Ignacio Fernández (76′, Kevin Duarte), Gabriel Vega – Rodrigo Montes, Vicente Taborda, Israel Escalante (81′, Iván Alvariño) – Ezequiel Almirón (31′, Erik Bodencer)

Sędziował: Pablo Echavarría

Przynajmniej młodzież Boca nie dopuściła do odwetu Banfield za styczniowy finał Copa Diego Maradona. Ciekawe jak we wtorek dzieciaki spiszą się w domowym klasyku przeciw San Lorenzo? VAMOS LOS PIBES!

Jak głosi druga zwrotka hymnu Boca Juniors: „NUESTRA FUERTE JUVENTUD!”

W bieżącym czempionacie obie drużyny póki co mają po dwa remisy, dwa punkty i bilans bramkowy 1:1.