Racing Club vs Boca Juniors – pon. 20:00

W poniedziałkowy wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się z Racing Club w spotkaniu 1/2 finału Copa de la Liga Profesional 2021. Mecz zostanie rozegrany na neutralnym stadionie Bicentenario w San Juan i poprowadzi je jako arbiter główny Darío Herrera.

Obie ekipy nie miały okazji mierzyć się ze sobą w fazie grupowej, gdyż występowały w innych “zonach”. Ostatni dwumecz między nimi miał miejsce w grudniu 2020 roku w ćwierćfinale Copa Libertadores. Górą w nim byli Xeneizes, którzy po wyjazdowej porażce 0:1 u siebie wygrali 2:0.

Trener Miguel Angel Russo nie będzie mógł dzisiaj skorzystać z Marcosa Rojo (kontuzja mięśnia w lewym przywodzicielu) oraz pomocników Agustína Almendrę (rozdarcie w prawym przywodzicielu) i powracającego do zdrowia po koronawirusie Cristiana Mediny. W porównaniu do ostatniego meczu pucharowego z The Strongest w wyjściowym składzie dojdzie do dwóch zmian. W bramce wystąpi tym razem Agustín Rossi zamiast Estebana Andrady, a w pomocy Jorman Campuzano w miejsce kontuzjowanego w tym meczu Agustína Almendry. Od początku zobaczymy ponownie Edwina Cardonę, ale w razie awansu do finału już w nim nie zagra. Kolumbijczyk został powołany do reprezentacji narodowej i teoretycznie powinien już przebywać na jej zgrupowaniu, ale wobec przełożenia meczów półfinałowych na poniedziałek zgodzono się by dołączył dopiero po dzisiejszym spotkaniu.

W drużynie Racingu obowiązki reprezentacyjne wykluczyły z dzisiejszego meczu bramkarza Gabriela Ariasa i obrońcę Eugenio Menę. W ich przypadku kierownictwo reprezentacji Chile nie zgodziło się na ich późniejsze dołączenie na zgrupowanie. W tej sytuacji tego pierwszego zastąpi Gastón „Chila” Gómez, a tego drugiego na lewej obronie Lucas Orban. Trzecim osłabieniem ekipy Antonio Pizziego będzie brak pauzującego za kartki Mauricio Martíneza. Miał go zastąpić Julián López, ale tego z kolei z gry wyeliminował covid-19. W tej sytuacji w pomocy zagra Aníbal Moreno.

Obie drużyny awansowały do półfinału po seriach rzutów karnych. Boca Juniors w regulaminowym czasie zremisowali 1:1 z River Plate, a Racing Club bezbramkowo z Velezem Sarsfield. Zwycięzca zmierzy się w finale z wygranym meczu Colon Santa Fe vs Independiente. Finałowy mecz również zostanie rozegrany na stadionie Bicentenario w San Juan w środę 2 czerwca o godzinie 19:00 czasu miejscowego (w Polsce 24:00).

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach (bez towarzyskich) zmierzyły się ze sobą 183 razy. Bosteros triumfowali 83 razy, La Academia 59 razy, a w 41 spotkaniach padł wynik remisowy. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca Juniors i wynosi 278 goli strzelonych i 230 stracone.

Przypuszczalne składy:

Racing Club: Gastón Gómez – Ivan Pillud, Leonardo Sigali, Nery Domínguez, Lucas Orban – Leonel Miranda, Aníbal Moreno, Ignacio Piatti – Tomás Chancalay, Darío Cvitanich, Enzo Copetti.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Nicolás Capaldo, Carlos Zambrano, Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Jorman Campuzano, Alan Varela, Edwin Cardona – Carlos Tevez, Sebastián Villa.

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.