Racing Club vs. Boca Juniors – pon. 1:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Racingiem Club, w spotkaniu 7. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Spotkania pomiędzy La Academią i Xeneizes zaliczane są do klasyków argentyńskiej ligi i niezależnie od miejsc zajmowanych przez obie drużyny w tabeli są bardzo zacięte i emocjonujące.

Racing rozgrywki ligowe rozpoczął od efektownego zwycięstwa 3:0 nad Colon de Santa Fe i wydawało się, że ekipa prowadzona przez Reinaldo Merlo będzie liczyła się w walce o mistrzostwo. Później jednak nastąpiła totalna katastrofa. Racing kolejno przegrał 0:1 na wyjeździe z San Lorenzo, 0:1 u siebie z Tigre i 1:3 na wyjeździe z Arsenalem de Sarandi. W piątej kolejce La Academia zremisowała 1:1 u siebie z All Boys, by w środku tygodnia ponownie zanotować porażkę na wyjeździe 0:1 z Lanus. Po sześciu spotkaniach gospodarze dzisiejszego meczu zajmują ostatnie miejsce w tabeli z 4 punktami na koncie.

Xeneizes co prawda prezentują się nieco lepiej od Racingu, ale ich dorobek punktowy (7 punktów) również nie zachwyca fanów, władz klubu i Carlosa Bianchiego. W trzech ostatnich spotkaniach Bosteros odnieśli dwa zwycięstwa u siebie, ale na wyjazdach ciągle ich bilans jest fatalny, 1 remis i 2 porażki. Wobec potknięć innych ekip z czołówki wygranie dzisiejszego meczu i kolejnego u siebie z Argentinos Juniors mogłoby na dobre usadowić Xeneizes w czubie w tabeli.

Jeżeli chodzi o skład Xeneizes to w porównaniu do ostatniego meczu z Olimpo dojdzie do kilku zmian. Do bramki wraca Augustin Orion, który ostatnio przebywał z reprezentacją w Rumunii. Co do innego kadrowicza, Fernando Gago, to Bianchi prawdopodobnie posadzi go na ławce rezerwowych w związku ze zmęczeniem i trudami dalekiej podróży. Z Olimpo zastępował go Pablo Ledesma, ale ten dzisiaj nie zagra z powodu nadmiaru żółtych kartek. Wobec tego na pozycji defensywnego pomocnika zagra ktoś z pary Diego Rivero – Federico Bravo. Ostatnia niewiadoma to pozycja partnera Gigliottiego w ataku. Będzie go wspierał Luciano Acosta lub Diego Perotti.

W składzie gospodarzy media awizują dwie zmiany. Rodrigo De Paul zagra za  Diego Villara w pomocy i Valentín Viola za Luciano Vietto w ataku.

Przypuszczalne składy

Racing Club: 4-4-2
Sebastián Saja – José Gómez, Estaban Saveljich, Matías Cahais, Gastón Corvalán – Bruno Zuculini, Francisco Cerro, Gastón Campi, Rodrigo De Paul – Gabriel Hauche, Valentín Viola.

Boca Juniors: 4-3-1-2
Agustín Orión – Leandro Marín, Daniel Díaz, Juan Forlín, Emanuel Insúa – Cristian Erbes, Diego Rivero (Federico Bravo), Juan Sánchez Miño – Juan Román Riquelme – Luciano Acosta (Diego Perotti), Emmanuel Gigliotti.

Sędzia: Silvio Trucco.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.