Racing Club vs. Boca Juniors – nd. 2:10

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzy się w Mar del Plata z Racingiem Club, w swoim pierwszym spotkaniu w ramach letniego Torneo de Verano.

Dzisiejsze spotkanie rozpocznie walkę o Copa Ciudad de Mar del Plata, w którym to poza La Academią i Bosteros będzie uczestniczył Velez Sarsfield. Pełne zestawienie wszystkich turniejów, wyników rozegranych spotkań i tabele znajdziecie tutaj.

Racing Club to aktualny mistrz Argentyny, który to tytuł zdobył po 13 latach przerwy. Nic więc dziwnego, że w klubie i wśród fanów La Academia panuje euforia. W dzisiejszym meczu trener Diego Cocca prawdopodobnie wystawi najsilniejszy skład jakim dysponuje. Nie może jedynie w środku pola skorzystać z kontuzjowanego Ezequiela Videli, którego zastąpi Francisco Cerro.

Dla Boca Juniors najbliższym celem jest mecz barażowy z Velezem Sarsfield o prawo bezpośredniej gry w fazie grupowej Copa Libertadores (28 stycznia) lub w razie porażki dwumecz w kwalifikacjach z ekwadorskim Independiente del Valle. Nie wiadomo wiec na jaki wariant personalny zdecyduje się Rodolfo Arruabarrena. Czy desygnuje do gry najsilniejszy skład jakim w tej chwili dysponuje, czy może raczej sprawdzi zmieników. Wiadomo jednak, że na środku obrony nie zagra Daniel Diaz (kontuzja) i Juan Forlin (skończyło się jego wypożyczenie) wiec zagrają dotychczasowi dublerzy, Claudio Pérez z Guillermo Burdisso lub cofniętym z pozycji defensywnego pomocnika Federico Bravo. Niewykluczone jednak, że i na bokach defensywy zobaczymy ostatnie “eksperymenty” Vasco, czyli cofniętego z pomocy José Fuenzalidę i młodziutkiego Juan Cruza Komara. Na prawej pomocy zadebiutuje wypożyczony z Malagi, Pablo Perez, a w ataku powracający z wypożyczenia Cristian Pavón. W linii napadu niektóre media awizują Luciano Acostę i Emmanuela Gigliottiego w miejsce Jonathana Calleri i Andrésa Chavéza, a w pomocy młodego Andrésa Cubasa za Fernando Gago. Jak widać skład Xeneizes to wielka niewiadoma.

Przypuszczalne składy

Racing Club: 4-4-2
Sebastián Saja – Iván Pillud, Luciano Lollo, Yonathan Cabral, Leandro Grimi – Gastón Díaz, Francisco Cerro, Luciano Aued, Ricardo Centurión – Diego Milito, Gustavo Bou.

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marín (José Fuenzalida), Federico Bravo (Guillermo Burdisso), Claudio Pérez, Nicolás Colazo (Juan Cruz Komar) – Pablo Pérez, Fernando Gago (Andrés Cubas), Gonzalo Castellani – Cristian Pavón, Jonathan Calleri (Emmanuel Gigliotti), Andrés Chavéz (Luciano Acostę).

Sędzia: Patricio Loustau.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.