Przyjdzie Hurtado, odejdzie Benedetto?

Argentyńskie media informują, że trwają negocjacje pomiędzy Boca Juniors i Gimnasią La Plata odnośnie transferu 19-letniego wenezuelskiego napastnika Jana Hurtado. Natomiast Darío Benedetto znalazł się na celowniku Olympique Marsylia.


Boca Juniors ponoć złożyli już Gimnasii ofertę, ale została ona odrzucona. Klub z La Platy nie odrzuca jednak ewentualnego transferu, bo sam przedstawił “Bosteros” kontrofertę. Rozmowy trwają i niewykluczone, że strony dojdą do kompromisu.

Jan Hurtado jest wychowankiem wenezuelskiego Deportivo Táchira, w sierpniu 2018 roku na zasadzie wolnego transferu trafił do Gimnasii La Plata. W poprzednim sezonie ligowym wystąpił w 17 spotkaniach ligowych i strzelił 2 bramki. Zaliczył również 6 spotkań w Copa de la Superliga, gdzie raz trafił do siatki. Ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Wenezueli (23 spotkania 6 goli) oraz dwa występy w seniorskiej kadrze tego kraju. W kadrze na trwającą Copa Américę się jednak nie znalazł.

Kilka dni temu Gimnasia odrzuciła ofertę włoskiej Sampdorii, która oferowała za Hurtado 5 mln euro. Zapewne laplateński klub nie odda Wenezuelczyka do Boca za niższą kwotę.

Ewentualny transfer młodego napastnika związany jest z możliwym odejście Darío Benedetto. Co prawda niedawno odnowił on umowę z Boca, ale ma w kontrakcie klauzulę odejścia w wysokości 21 mln euro. Mocno jego transferem zainteresowany jest André Villas-Boas, trener Olympique Marsylia. Na razie jednak sam napastnik, jak i dyrektor sportowy Nicolás Burdisso zaprzeczają jakoby trwały negocjacje pomiędzy klubami.

tycsports

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.