Przegląd informacji

Po przegranym klasyku z River Plate, Xeneizes przygotowują się do przyszłotygodniowej inauguracji sezonu z Newell’s Old Boys. W ciągu kilku najbliższych godzin okaże się, czy i kto wzmocni drużynę w wyniku kontuzji Joela Acosty.

Choć w klubie wszyscy już żyją niedzielnym bojem z Newell’s Old Boys w Rosario, to dzisiejszej nocy Xeneizes rozegrają jeszcze jedno towarzyskie spotkanie. Drużyna złożona ze zmieników zmierzy się w Salta z Gimnasia y Tiro, grającą w Tornea Argentino A (trzecia liga). Drużynę poprowadzi nie Carlos Bianchi a Marcelo Herrera.

Przewidywany skład wyjściowy:
Emmanuel Trípodi – Ulises Raurte, Joel Rodríguez, Claudio Pérez, Emanuel Insúa – Diego Rivero, Federico Bravo – Francesco Celeste, Yamil Romero, Gonzalo Escalante – Claudio Riaño.

Kadrę meczową uzupełniają:
Sebastián D’Angelo, Mauro González, Guido Vadalá, Juan Cruz Komar, Franco Cristaldo, Leonardo Suárez i Dylan Glaby.

W ciągu najbliższych kilku godzin ma się wyjaśnić kwestia ewentualnego wzmocnienia drużyny. Choć okno transferowe jest już zamknięte to wobec poważnej kontuzji Joela Acosty AFA wyrazi zgodę na transfer. Najpoważniejszym kandydatem jest Diego Perotti z hiszpańskiej Sevilli, ale obie strony nie mogą na razie dojść do porozumienia. Hiszpanie chcą wypożyczenia półrocznego a Xeneizes rocznego. Ponadto są rozbieżności w kwestii finansowej.

W ostatniej chwili Xeneizes może opuścić jeszcze jeden zawodnik. Obrońca Guillermo Burdisso, który ma nikłe szanse na grę u Carlosa Bianchiego być może zostanie wypożyczony do tureckiego Galatasaray Stambuł.

espndeportes – tycsports.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.