Preludium na remis

Boca Juniors zremisowali w Mar del Plata 2:2 z Velezem Sarsfield w swoim drugim spotkaniu w ramach letniego Torneo de Verano. Obie drużyny zagrały w eksperymentalnych składach, gdyż już za tydzień spotkają się ponownie w barażowym pojedynku o prawo gry w fazie grupowej Copa Libertadores 2015.

Ciężko po tym meczu cokolwiek powiedzieć o obu drużynach w kontekście nadchodzącego sezonu, bo obie zagrały w rezerwowych składach. Pomimo to stworzyły najlepsze widowisko, jakie do tej pory kibice widzieli podczas wszystkich spotkań w Torneo de Verano. W perspektywie całego spotkania zdecydowanie lepiej prezentowali się Xeneizes, ale dwie kapitalne główki Miltona Caraglio pozwoliły El Fortin zremisować. Dzięki temu Velez w nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu powalczy z Racing Club o zwycięstwo w Copa Ciudad de Mar del Plata. By tego dokonać, będzie musiał ten mecz wygrać, bo Racing pokonał Boca Juniors 4:1. Ciężko zakładać jednak taki scenariusz, gdyż trener Miguel Angel Russo zapewne ponownie wystawi rezerwy i nie będzie ryzykował przypadkowych kontuzji i zmęczenia przed wspomnianym już meczem barażowym.

Cieszy premierowe trafienie Pablo Pereza w oficjalnym meczu dla Boca, ale wciąż niepokoją problemy w środku defensywy. Co prawda para Bravo – Burdisso tym razem nie dała się zaskoczyć prostopadłymi podaniami, ale przegrała dwukrotnie powietrzne pojedynki  z Caraglio. Oby ostatnie wzmocnienia i powrót kontuzjowanego Cata Diaza wprowadziły pewność i spokój w tej formacji, bo bez tego trudno marzyć o wygraniu ligi i zawojowaniu Copa Libertadores.

Pełne zestawienie wszystkich turniejów Torneo de Verano, wyników rozegranych spotkań i tabele znajdziecie tutaj.

Boca Juniors vs. Velez Sarsfield – 2:2 (1:1)
1:0 Pablo Pérez (24′)
1:1 Milton Caraglio (26′)
1:2 Milton Caraglio (61′)
2:2 Emmanuel Gigliotti (72′)

Boca Juniors:
Emanuel Trípodi – José Fuenzalida, Federico Bravo, Guillermo Burdisso, Juan Cruz Komar – Pablo Pérez (83′ Tomás Pochettino), Adrián Cubas, Franco Cristaldo (68′ Rodrigo Bentancur) – Gonzalo Castellani (62′ Guido Vadalá) – Emmanuel Gigliotti, Federico Carrizo.

Velez Sarsfield:
Alan Aguerre – Matías Pérez Acuña, Emiliano Amor, Lautaro Gianetti, Eric Jerez – Mateo Ramírez (81′ Iván Chacón), Leandro Desábato, Germán Ferreira, Leonardo Villalba (78′ Ramiro Cáseres) – Roberto Nanni (68′ Federico Vázquez), Milton Caraglio.

Żółte kartki: Federico Carrizo (Boca) – Eric Jerez, Matías Pérez Acuña (Velez).

Sędzia: Darío Herrera.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.