Powstrzymani w Santa Fe

Boca Juniors zremisowali na wyjeździe 1:1 z Colon de Santa Fe, w spotkaniu 4. kolejki sezonu Torneo AFA 2015. Tym samym przerwana została passa trzech kolejnych zwycięstw ligowych, a Xeneizes stracili pozycję lidera rozgrywek.

Niestety znakomita passa zwycięstw w ośmiu ostatnich spotkaniach (3 ligowe, 1 baraż o CL, 2 w Copa Libertadores i 2 towarzyskie z River Plate w Torneo de Verano) zakończyła się w Santa Fe. Po przebiegu spotkaniu trudno sobie wytłumaczyć, jak mogło do tego dojść. Xeneizes od początku do końca spotkania mieli zdecydowaną przewagę, ale po raz kolejny zawodziła skuteczność. Zanim w 36 minucie “Burrito” Martinez otworzył wynik spotkania to dobre okazje zmarnowali Sebastian Palacios i Jonathan Calleri, a tuż przed gwizdkiem na przerwę, Nicolás Lodeiro.

W drugiej połowie obraz spotkania się nie zmienił, choć Xeneizes nie mieli już tak sporej przewagi jak w pierwszych 45-minutach. W 58 minucie Lodeiro strzelił, nawet drugiego gola, ale sędzia uznał, że Urugwajczyk sfaulował bramkarza gospodarzy, Jorge Brouna. Powtórki pokazały, że arbiter się mylił, a bramka powinna zostać uznana. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na Bosteros w 68 minucie. Na uderzenie z dystansu zdecydował się Cristian Guanca i wyszedł mu przysłowiowy strzał życia.

Po stracie prowadzenia Bosteros ponownie mocniej przycisnęli i w ostatnich minutach powinni spokojnie strzelić decydującą bramkę. Niestety wprowadzony w 78 minucie Pablo Osvaldo dwukrotnie spartolił znakomite okazje w 83 i 84 minucie, a w doliczonym już czasie gry Calleri przegrał pojedynek sam na sam z Brounem.

Colon de Santa Fe vs. Boca Juniors – 1:1 (0:1)
0:1 Juan Manuel Martinez (36′)
1:1 Cristian Guanca (68′)