Powrót “Pola”!

Pomocnik Guillermo Fernández powraca do Boca Juniors! “Xeneizes” wykupią swojego wychowanka za 2 miliony dolarów z meksykańskiego Cruz Azul.

30-latek, który rozpoczynał profesjonalną karierę wśród “Xeneizes”, teraz wróci do najpopularniejszego klubu Argentyny po nieco ponad rocznej przerwie. W listopadzie 2020 przedwcześnie zakończył wypożyczenie z Cruz Azul ze względu na wewnętrzny konflikt w klubie.

Na całe szczęście on i wiceprezes Boca, a zarazem były kolega klubowy “Pola” – Juan Román Riquelme wybaczyli sobie dawne urazy i to umożliwiło powrót Fernándeza do “Bosteros”.

Aktualni zdobywcy Copa Argentina wykupią wychowanego przez siebie rozgrywającego za 2 miliony dolarów, czyli za kwotę wyznaczoną przez dotychczasowego właściciela karty piłkarza – Cruz Azul.

Guillermo podpisze trzyletni kontrakt ze swym macierzystym teamem. Wkrótce przejdzie medyczne i zostanie oficjalnie zaprezentowany jako futbolista Boca Juniors.

Mamy zatem drugi wielki powrót na La Bombonera po Darío Benedetto!

Ponadto “La Mitad Más Uno” lada chwila ma jeszcze pozyskać obrońcę Jorge Nicolása Figala z jankeskiego Interu Miami (to wychowanek Independiente). 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.