Poważna kontuzja Gago

Gago FernandoPomocnik Fernando Gago podczas niedzielnego Superclasico doznał poważnej kontuzji zerwania ścięgna Achillesa w lewej nodze i nie będzie mógł grac przez co najmniej sześć miesięcy.

Fernando Gago ma wielkiego pecha do pojedynków z River Plate. We wrześniu 2015 roku w pojedynku z Millonarios na Monumental doznał identycznej kontuzji. Rekonwalescencja po zabiegu chirurgicznym trwała wówczas pół roku i pomocnik pojawił się na murawie dopiero początkiem marca bieżącego roku.

Kontuzja Gago to poważny problem dla trenera Guillermo Barrosa Schelotto, gdyż kontuzjowani są również inni defensywni pomocnicy, Andrés Cubas i Rodrigo Bentancur, a Cristian Erbes dopiero wraca do pełni formy po długiej kontuzji. W tej sytuacji Bosteros wg. przepisów CONMEBOL mogą zakontraktować nowego gracza, który będzie mógł grać w trwającym  Copa Libertadores. Media pisały już w tym kontekście o weteranie z Quilmes, Rodrigo Brañie, a dzisiaj nieoczekiwanie pojawiła się kandydatura Maximiliano Rodrígueza z Newell’s Old Boys.

tycsports.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.