Porażka Caracas, Xeneizes wygrywają grupę H

Wenezuelski Caracas FC przegrał u siebie 0:2 z kolumbijskim Independiente Medelin w spotkaniu 5. kolejki spotkaniu fazy grupowej Copa Libertadores. Oznacza to, że na kolejkę przed końcem grupowej rywalizacji Boca Juniors zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie.

Goście przed tym spotkaniem mieli 0 punktów i walczyli już tylko o prestiż. Gospodarze w razie wygranej mocno zbliżyliby się do wyjścia z grupy. Najbardziej z tego wyniku cieszą się gracze Libertad. Aktualnie mają oni tyle samo punktów co Caracas, ale w ostatniej kolejce podejmą u siebie Independiente, a Wenezuelczycy pojadą na La Bombonera na bój z Bosteros.

Gospodarze kończyli mecz w “8”. Już w 19. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył obrońca Sandro Notaroberto. Goście bramki strzelili w 58. i 67. minucie. To najwidoczniej mocno sfrustrowało Wenezuelczyków i arbiter musiał najpierw w 70. minucie wyrzucić z boiska Richarda Celisa, a w 79. minucie Eduardo Ferreirę. W 81. minucie Javier Reina przestrzelił jeszcze karnego dla Independiente.