Porażka Boca na rozpoczęcie roku

Anno domini 2018 mistrzowie Argentyny rozpoczęli od spotkania Torneos de Verano przeciwko Godoy Cruz. Na Estadio Malvinas Argentinas w Mendozie drużyna Boca Juniors radząc sobie rezerwowym składem uległa 2:3 miejscowym “Winiarzom”. Tej nocy Guillermo Barros Schelotto wystawił do gry zmienników, ale dał również szansę nowym nabytkom – Julio Buffarini’emu oraz Emmanuelowi Más’owi.

Pozostali dwaj zawodnicy sprowadzeni podczas bieżącego mercado, czyli Carlos Tévez oraz Ramón Ábila swoje tegoroczne premiery zaliczą w środowym sparingu z drugoligowcem Aldosivi.

Drugi garnitur Boca nie podołał solidnej przecież ekipie Godoy Cruz. U wstępu batalii dogodną sytuację zmarnował Cristian Espinoza obijając słupek w akcji sam na sam z wiekowym Leonardo Buriánem. Gospodarze już po 23 minutach prowadzili 2:0, bowiem napastnicy ów zespołu, Santiago García i Juan Garro zadali po ciosie przyjezdnym.

Trafienie Gonzalo Maroniego zmniejszające deficyt w 28 minucie nie pobudziło “Xeneizes” do gonienia rezultatu. Młodzieniaszek otrzymawszy asystę z boku od Mása miał przed sobą dwóch obrońców, ale mimo to zmyślnym strzałem zza piątego metra pokonał Buriána.

Ekipa kierowana przez Diego Dabove kontrolowała wynik spotkania, a w 68 minucie odzyskała dwubramkową zaliczkę dzięki trafieniu Fabricio Angileriego. Lewoskrzydłowy dobił futbolówkę z bliska do pustej siatki otrzymawszy wrzutkę z narożnika boiska.

Liderów Superligi było stać na jeszcze jedną kontaktową bramkę, jaką wycelowawszy do pustej siatki uzyskał Walter Bou w 74 minucie. Gdyby rezerwowy Guido Vadalá w końcówce nie chybił nad poprzeczką uderzywszy z pierwszej piłki po rozegraniu kornera, może “Bosteros” zdołaliby wyrównać i doprowadzić do konkursu jedenastek. Ostatecznie jeden z pucharów Torneos de Verano został w Mendozie.

Z drugiej strony wrześniowe ligowe starcie na La Bombonera między tą dwójką zakończyło się kanonadą 4:1 w wykonaniu Boca. Dodajmy, iż Godoy Cruz nie wygrał oficjalnego meczu z najpopularniejszym argentyńskim klubem od 2011 roku. Niech mają chociaż sparingowe zwycięstwo.

Godoy Cruz vs Boca Juniors 3:2 (2:1)

Gole – 1:0 Santiago García (18′), 2:0 Juan Garro (23′), 2:1 Gonzalo Maroni (28′), 3:1 Fabricio Angileri (68′), 3:2 Walter Bou (74′)

Skład Boca Juniors: Guillermo Sara – Julio Buffarini, Santiago Vergini [C], Agustín Heredia, Emmanuel Más – Sebastián Pérez, Nahitan Nández – Cristian Espinoza, Gonzalo Maroni, Óscar Benítez (82′, Guido Vadalá) – Walter Bou

Za trzy dni, w środę Boca Juniors rozegra drugi towarzyski mecz w ramach bieżącej edycji Torneos de Verano. Wówczas już z Tévezem w składzie zostanie stoczona potyczka w Mar del Plata przeciwko tamtejszemu Aldosivi.