Pol Fernández ponownie w Boca

Pomocnik Guillermo Pol Fernández został pierwszym wzmocnieniem Xeneizes w styczniowym oknie transferowym. 28-latek grał już kiedyś w Boca Juniors, a teraz został wypożyczony na 1,5 roku z meksykańskiego Cruz Azul. Po tym okresie będzie możliwe jego wykupienie, ale kwota nie została podana.

Pomocnik jest wychowankiem Boca Juniors. Był graczem pierwszej drużyny w latach 2012-2015, ale część tego czasu spędził na wypożyczeniu w Rosario Central, Atletico Rafaela oraz Godoy Cruz. Ten ostatni klub w lipcu 2016 roku wykupił go za około 1,35 mln euro. W lecie 2018 roku został kupiony za podobną kwotę przez Racing Club, z którym to wywalczył mistrzostwo i prezentował się na tyle solidnie, że lipcu 2019 roku został kupiony za ok 4,5 mln euro przez meksykański Cruz Azul. W Meksyku nie potrafił się jednak odnaleźć i choć zagrał w 15 oficjalnych spotkaniach w ciągu pół roku, to w większości z nich wchodził tylko jako zmienik. Średnio zagrał w nich po 35 minut.

Nie mając perspektywy regularnych występów w kraju Azteków postanowił wrócić do Argentyny. Ponownie zainteresowany nim był Racing Club, ale do akcji wkroczył wiceprezydent Juan Roman Riquelme i przekonał go do powrotu do Boca Juniors. Czy ponowna przygoda z Bosteros będzie dla niego bardziej udana?

espndeportes – transfermarkt

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.