Pol Fernandez już nie zagra w Boca

Pomocnik Guillermo Pol Fernández nie będzie już grał w Boca Juniors. Zawodnik w styczniu br. został wypożyczony do końca 2020 roku z meksykańskiego Cruz Azul z możliwością transferu definitywnego za 7 mln dolarów. Sam zawodnik zadeklarował, że nie jest już zainteresowany grą w Boca wiec klub wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie.

Władze Xeneizes poinformowały:  – „W ostatnich dniach zawodnik zakomunikował, że nie chce pozostać w klubie. Biorąc pod uwagę jego wolę, nie podejmiemy próby wykupienia go definitywnie oraz podjęliśmy decyzję o niekorzystaniu z jego usług do końca obowiązującej umowy. Boca życzy Guillermo Fernándezowi wielu sukcesów na jego kolejnym etapie kariery i dziękuje mu za jego profesjonalny wkład grę w tym roku 2020”.

Sytuacja jest co najmniej dziwna i tajemnicza. Pol Fernandez był kluczowym zawodnikiem u trenera Miguela Angela Russo. W 16 oficjalnych spotkaniach Bosteros w tym roku zagrał w aż 15 i strzelił 1 bramkę. Klub był gotowy i chętny wykupić go definitywnie z Cruz Azul. W mediach pojawiły się spekulacje, że pomocnikiem jest zainteresowana hiszpańska Celta Vigo, gdzie trenerem jest Argentyńczyk Eduardo Germán „Chacho” Coudet, z którym Fernandez współpracował grając w Racing Club oraz inny klub hiszpański Elche, gdzie również trenerem jest Argentyńczyk  Jorge Almiron.

espndeportes/tycsports

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.