Plan przygotowań do sezonu

W Argentynie niedługo rozpocznie się lato i trwa przerwa w rozgrywkach. Boca Juniors mają już zaplanowane trzy mecze sparingowe w okresie przygotowawczym w towarzyskim turnieju w San Juan.

Bosteros mecze rozegrają 17, 20 i 23 stycznia, ale rywale nie są jeszcze ustaleni. W turnieju udział weźmie 6 drużyn. Poza Boca Juniors będą to San Lorenzo, brazylijskie FC Sao Paulo, chilijskie Colo Colo i Universidad de Chile oraz jeszcze jedna drużyna, która jeszcze nie została ogłoszona. Z którymi ekipami zagrają Xeneizes jeszcze nie ustalono.

Zawodnicy po urlopach wrócą do pracy w klubowym ośrodku w Ezeiza między 3-5 stycznia. 16 stycznia kadra odleci do San Juan. Nie ustalono jeszcze czy będą po każdym meczu wracać do Buenos Aires czy pozostaną tam do końca turnieju i wrócą 24 stycznia.

Wciąż nie wiadomo czy trenerem dalej będzie Sabastian Battaglia. W najbliższym czasie ma dojść do jego spotkania z Juanem Romanem Riquelme. Media podają niepotwierdzone informacje, że wiceprezes zaproponuje mu dalsze prowadzenie zespołu przez co najmniej kolejny pełny rok.

Klub w miniony poniedziałek rozpoczął prace naprawcze murawy na La Bombonera. Dotyczą one głownie fatalnie działającego drenażu, który już kilkukrotnie płatał figle przy dużych opadach deszczu i powodował konieczność przekładania spotkań. Ma on potrwać dwa miesiące i władze liczą, że prace zakończą się przed startem nowego sezonu. Gdyby się nie udało rozważane jest granie na obiektach Racingu, Vélezu, Huracán i stadionie Ciudad de La Plata.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.