Piłkarze Boca wrócili do treningów

Koniec przerwy świątecznej dla futbolistów Boca Juniors. Z drugim dniem stycznia „Xeneizes” wznowili treningi przed drugą częścią sezonu 2017/2018. Podczas niej będą toczyli nie tylko mecze ligowe, ale od pierwszego marca również boje o chwałę w fazie grupowej Copa Libertadores.

Przygotowania do wznawianego już pod koniec stycznia czempionatu Superligi rozpoczęły się w klubowym kompleksie treningowym im. Pedro Pompilio w miejscowości Cardales (80 km na północny-zachód od dzielnicy La Boca). Piłkarze pod kierownictwem bliźniaków Barros Schelotto będą szykowali się tam przez najbliższe dwa tygodnie, aż do początku cyklu towarzyskich miniturniejów Torneos de Verano.

Najbliższe spotkanie kontrolne mistrzowie Argentyny rozegrają 14 stycznia w Mendozie przeciwko lokalnemu Godoy Cruz. Trzy dni później zmierzą się w Mar del Placie z tamtejszym Aldosivi oraz 21 stycznia stoczą towarzyskie Superclásico.

Do zgrupowania przystąpiło aż 32 piłkarzy – 29 z nich trenowało na boisku. Natomiast pozostali trzej, a mianowicie Darío Benedetto, Fernando Gago i Leo Jara szkolili się indywidualnie w klinice ortopedycznej. Ten ostatni powinien wrócić do normalnych treningów już za tydzień. Pierwsi dwaj, jak wiemy leczą zerwane więzadła krzyżowe w kolanie i mogą przechodzić rekonwalescencję aż do połowy nowego roku.

Nieobecny był Cristian Pavón, który obecnie przebywa we Włoszech. Skrzydłowy „Bosteros” wyrabia sobie tam italskie obywatelstwo i wróci do Argentyny za dwa dni.

Pojawił się natomiast Urugwajczyk Nahitan Nández. Do niedawna miał problemy prawne we własnej ojczyźnie, gdyż tuż przed zakończeniem starego roku pobił młodego mężczyznę w barze. Został zadenuncjowany, przez co musiał stawić się w prokuraturze na składanie wyjaśnień. Groził mu nawet zakaz opuszczania kraju. Ostatecznie pomocnik zapłacił dobrowolne odszkodowanie swej ofierze w zamian za wycofanie donosu i mógł wrócić do Buenos Aires.

Cała kadra Boca Juniors obecna na pierwszym zgrupowaniu po świętach:

Bramkarze: Agustín Rossi, Guillermo Sara, Javier Bustillos, Manuel Roffo (ostatni dwaj dokooptowani z drużyny młodzieżowej)

Obrońcy: Frank Fabra, Gino Peruzzi, Leo Jara, Julio Buffarini, Nahuel Molina Lucero (prawdopodobnie niebawem odejdzie na wypożyczenie do Defensa y Justicia), Fernando Evangelista, Paolo Goltz, Lisandro Magallán, Juan Manuel Insaurralde, Santiago Vergini, Agustín Heredia

Pomocnicy: Wílmar Barrios, Nahitan Nández, Fernando Gago, Pablo Pérez, Edwin Cardona, Sebastián Pérez, Gonzalo Lamardo, Gonzalo Maroni, Julián Chicco, Agustín Almendra (dokooptowany z drużyny młodzieżowej)

Napastnicy: Ramón Ábila, Walter Bou, Darío Benedetto, Cristian Espinoza, Óscar Benítez, Guido Vadalá, Gabriel Guerra (wrócił z wypożyczenia do malezyjskiego Johor Darul)

Kursywą oznaczeni piłkarze trenujący indywidualnie

Spośród nowych nabytków Boca w przygotowaniach uczestniczyli już Ramón Ábila oraz Julio Buffarini. Trener Guillermo Barros Schelotto ciągle oczekuje na najnowszych zawodników, których prezes Daniel Angelici usiłuje ściągnąć, czyli Emmanuela Mása, a także paragwajskiego stopera Gustavo Gómeza (którym „Mellizo” dowodził już w Lanús).

Nadal ciężko ocenić, jakie jest prawdopodobieństwo „repatriacji” Carlosa Téveza w trwającym mercado. Niewątpliwie kilku zawodników z powyższej listy może jeszcze opuścić La Bombonera.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź