Piłkarze Boca w pierwszej kolejce MŚ

1bosteros-1-

Podsumowanie występów piłkarzy Boca Juniors w swoich reprezentacjach podczas pierwszej kolejki fazy grupowej Mundialu 2018. Zaznaczmy, iż wszyscy trzej pojawili się na boisku, co jest ewenementem wśród argentyńskich klubów (z River Plate oraz Independiente wystąpiło tylko po jednym zawodniku). Oto jak na starcie rosyjskiej imprezy poradzili sobie Nahitan Nández, Cristian Pavón oraz Wilmar Barrios:

15. czerwca (piątek):

Egipt vs Urugwaj 0:1 (0:0)

  • Nahitan Nández (Urugwaj, Boca Juniors) – wyszedł w podstawowym składzie, rozgrywając 58 minut spotkania z Egiptem. Spisał się przeciętnie, dlatego też urugwajski trener nie trzymał go długo na boisku zastępując Carlosem Sanchezem przed upływem godziny zawodów.

16. czerwca (sobota):

Argentyna vs Islandia 1:1 (1:1)

  • Cristian Pavón (Argentyna, Boca Juniors) – wszedł na boisko w 75 minucie spotkania zastępując Di Maríę. Bardzo rozruszał argentyńską ofensywę, sporo działając na lewym skrzydle i jego występ ocenia się pozytywnie. Zaliczył choćby zaskakujący centrostrzał zza szesnastki, który ledwo obronił bramkarz. Dodajmy, iż polski sędzia Szymon Marciniak nie podyktował rzutu karnego dla „Albicelestes” po faulu islandzkiego obrońcy na nim w obrębie szesnastki. Pavón zaskarbił sobie zaufanie w oczach Jorge Sampaoliego i ma olbrzymie szanse na występ w podstawowym składzie drużyny narodowej podczas następnej batalii z Chorwacją.

1PavonArg

19. czerwca (wtorek):

Kolumbia vs Japonia 1:2 (1:1)

  • Wilmar Barrios (Kolumbia, Boca Juniors) – rozpoczął mecz jako rezerwowy, ale pojawił się na boisku już w 31 minucie konfrontacji, gdy zmienił Juana Guillermo Cuadrado w ramach zmiany taktycznej podyktowanej wcześniejszą czerwoną kartką dla Carlosa Sáncheza. Solidny występ defensywnego pomocnika na tyłach – pomógł rozbić wiele japońskich ataków. Niestety, czasem poczynał sobie zbyt zdecydowanie, czego efektem była żółta kartka za jeden z dokonanych fauli.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.