Pierwsze zwycięstwo Boca!

Minionej nocy pierwsze zwycięstwo w obecnej kampanii ligowej odniosła Boca Juniors, ogrywając Patronato. Trzeba było czekać na nie aż do siódmej kolejki. Tryumf „Bosteros” zapewnił młody Luis Vázquez, który decydującym, pierwszym golem w zawodowej karierze ugodził swój macierzysty klub!

Boca Juniors vs Patronato 1:0 (0:0)

Gol – Luis Vázquez (85′) 

Debiut Sebastiána Battaglii w roli stałego trenera „Xeneizes” udał się! Jest efekt nowej miotły! Broniąca tytułu mistrza Argentyny ekipa Boca Juniors pod koniec starcia wymęczyła zwycięstwo na swej La Bombonera przeciwko jednej z rewelacji początku sezonu.

Do siódmej serii spotkań trzeba było czekać na pierwszą victorię – tak długiego postu od zwycięstw Boca nie miała od dawna.

Dziesięć konsekutywnych oficjalnych bojów bez zwycięstwa w regulaminowym czasie. Ta czarna passa nareszcie została przerwana!

Pierwsza połowa marna w wykonaniu Boca. Na jej wstępie Cristian Pavón oddał przestrzelone obok słupka uderzenie z dystansu i to byłoby na tyle, jeśli chodzi o interesujące okazje gospodarzy do przerwy.

Kilka minut później kontratak Patronato, który mógł skończyć się gorzko dla miejscowych.

Na szczęście dogranie Nicolása Delgadillo z ubocza szesnastki okazało się całkowicie chybione i piłka wyleciała poza boisko, a nacierający przed linią końcową murawy Brian Nievas nie sięgnął jej.

W 27 minucie groźnie z dystansu nisko przymierzył Gabriel Gudiño, zmuszając Agustína Rossiego do interwencji.

Jeszcze przed przerwą czujność goalkeepera „Bosteros” sprawdził strzałem głową Sebastián Sosa Sánchez. Rossi pewnie wychwycił próbę Urugwajczyka.

Zaraz u prologu drugiej odsłony następny atak Cristiana Pavóna. „Kichan” wbiegł z piłką w boczną strefę szesnastki i oddał strzał w kierunku dalszego słupka, który minimalnie ominął bramkę.

Pudło niemal identyczne, jak to, które Pavón przed tygodniem zaliczył przeciwko Estudiantes La Plata!

Później Esteban Rolón minimalnie chybił obok słupka z dystansu. Natomiast swoje pierwsze celne uderzenie w barwach „Azul y Oro” odnotował Norberto Briasco-Balekian zza linii bocznej szesnastki – to jednak pewnie obronił Matías Ibáñez.

Patronato zaliczył swą szansę, gdy z rzutu wolnego zza linii bocznej pola karnego niespodziewanie uderzył Héctor Canteros. Niemniej Rossi nie dał się zaskoczyć i jakoś wybił próbę „Toto”.

Zmiennik Aaron Molinas przestrzelił nad poprzeczką z dystansu, jednakże Boca wreszcie dopięła swego.

W 85 minucie inny joker – Exequiel Zeballos dośrodkował z okolicy linii bocznej szesnastki w pole bramkowe, gdzie celną główką losy meczu rozstrzygnął Luis Vázquez. Przy tym zadał cios klubowi, w którym stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki!

20-latek zdobył swojego oficjalnego gola numer jeden w dorosłej karierze, dając Boca premierowe oficjalne zwycięstwo podczas regulaminowego czasu gry w bieżącym półroczu.

Skład Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Izquierdoz [C], Marcos Rojo, Frank Fabra – Cristian Medina (70′, Aaron Molinas), Esteban Rolón, Juan Ramírez – Cristian Pavón (76′, Exequiel Zeballos), Luis Vázquez (89′, Diego González), Norberto Briasco-Balekian

Sędziował: Silvio Trucco

Boca Juniors po pierwszym tryumfie w sezonie wzbogaciła się do siedmiu punktów. Wśród klasyfikacji Liga Profesional chłopcy z La Bombonera zajmują dopiero dwudziestą lokatę, ale przecież nie od razu poprawi się tak mocno przespany początek sezonu. 

W najbliższą środę „Xeneizes” czeka wyjazd do dzielnicy Vicente López na potyczkę z Platense, które Boca wyprzedziła po inicjalnej wygranej w rozgrywkach. 

Natomiast przeciw Patronato w najbliższym czasie najpopularniejszy klub Argentyny spotka się jeszcze raz – w ćwierćfinale Copa Argentina. 

Klub z Międzyrzecza natomiast jest aktualnie siódmy, zdobywszy jedenaście punktów.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.