Pierwsze wzmocnienie Boca

W nadchodzącym okienku transferowym Boca Juniors czekają spore zmiany kadrowe. Klub na pewno opuszczą Mauro Zárate i Franco Soldano. Znamy już następcę tego drugiego. Osiągnięto porozumienie z Lanús w sprawie transferu ich napastnika.

Tymże napastnikiem jest Nicolás Orsini. Jeden z najskuteczniejszych piłkarzy poprzedniej edycji Copa Sudamericana (gdzie jego dotychczasowy klub przegrał w finale) przyjdzie do Boca Juniors w ramach transferu definitywnego. “Xeneizes” zapłacą Lanús dwa miliony dolarów za połowę jego karty zawodniczej i podpisze dwuletnią umowę.

Porozumienie między Boca, a Lanús w sprawie tego transferu potwierdził prezydent ekipy z południa aglomeracji Buenos Aires – Nicolás Russo.

W minionym sezonie Orsini (który we wrześniu tego roku będzie obchodził 27. urodziny) rozegrał łącznie 16 meczów oficjalnych i zdobył tylko jednego gola.

Te statystyki nie robią wrażenia, jednak wcześniej Orsini wymiatał w kwestii skuteczności. Szczególnie dał o sobie znać podczas poprzedniej edycji Sudamericana, gdzie strzelił aż sześć bramek (cztery mniej od króla strzelców CS 2020+1, czyli Braiana Romero).

Nim trafił na południe Buenos Aires w lipcu 2019 roku, przez jeden sezon strzelał dla drugoligowego wówczas Sarmiento de Junín.

Wcześniej wychowanek Atlético de Rafaela był prawdziwym obieżyświatem. Grał w koreańskim Anyang, austriackim SV Horn, japońskim Okayama oraz paragwajskim Sportivo Luqueño.

Ze względu na warunki fizyczne porównuje się go do Martína Palermo, gdyż jest wysoki – mierzy aż 190 cm. Czy osiągnie w Boca choć namiastkę tego, co “Tytan”

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.