Pewna wygrana nad Huracan

Boca Juniors pokonali na La Bombonera 3:0 Huracan w spotkaniu 3. kolejki drugiej fazy „Campeón de Copa Diego Maradona 2020”. W pierwszej połowie dwie bramki dla Bosteros strzelił Ramon Abila, a w ostatniej minucie wynik ustalił pięknym strzałem z dystansu Agustin Obando.

Xeneizes i tym razem nie zagrali w spotkaniu ligowym w najsilniejszym składzie. Kilku zawodników odpoczywało po środowym spotkaniu z Racing Club w Copa Libertadores. Mimo to gospodarze poradzili sobie dosyć pewnie z El Globo. Choć zwłaszcza w pierwszej połowie gracze Huracan mieli kilka okazji bramkowych, a arbiter nie uznał im gola przez minimalnego spalonego.

Bosteros prowadzenie mogli objąć już w 6. minucie, ale młody Zeballos trafił w poprzeczkę. W kolejnych minutach to goście częściej zagrażali bramce Boca i gdy wydawało się, że mogą objąć prowadzenie zostali skarceni przez duet Cardona – Abila. Kolumbijczyk po rozklepaniu obrony wyłożył piłkę jak na przysłowiowej tacy Ramonowi Abili, a były gracz Huracan po raz pierwszy strzelił gola swojej byłej drużynie. El Globo ponownie ruszyli do ataku, ale pewnie bronił Agustin Rossi i w końcówce pierwszej połowy ponownie zostali skarceni przez Abilę, który strzałem tuż przy słupku pokonał Cambesesa.

W drugiej połowie inicjatywa należała do gości, ale nic z niej nie wynikało. Bosteros mieli kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale dopiero w 90. minucie rezerwowy Agustin Obando kapitalnym uderzeniem lewą nogą w samo okienko ustalił wynik spotkania.

Długi skrót

Krótki skrót

Boca Juniors vs Huracan – 3:0 (2:0)
1:0 Diego Gonzalez (30′)
1:1 Facundo Pons (90′)

Statystyki:
Posiadanie piłki: 57% – 43%
Strzały (celne): 10 (5) – 12 (3)
Faule: 11 – 15
Rzuty rożne: 3 – 3

Składy i reszta statystyk tutaj.

Aktualne tabele rundy zwycięzców tutaj.

Aktualna tabela rundy przegranych tutaj.

W fazie mistrzowskiej 12 drużyn tworzy 2 grupy (A i B) po 6 zespołów. Drużyny pomiędzy sobą rozegrają tylko po jednym spotkaniu, zwycięzcy pierwszej fazy 3 u siebie i 2 na wyjeździe. Finał mistrzostw rozegrają pomiędzy sobą zwycięzcy obu grup (jedno spotkanie) na neutralnym stadionie. W razie remisu w regulaminowym czasie gry od razu zostaną rozegrane rzuty karne. Wygrany uzyska awans do Copa Libertadores 2021.

Faza uzupełniająca również będzie się składała z 12 drużyn podzielonych na 2 grupy po 6 zespołów. Tutaj również zostanie pomiędzy drużynami rozegrany jeden mecz. Zwycięzcy obu grup zagrają ze sobą mecz finałowy (jedno spotkanie) na neutralnym stadionie. W razie remisu w regulaminowym czasie gry od razu zostaną rozegrane rzuty karne. Wygrany zagra z przegranym finału fazy mistrzowskiej, a stawkę będzie awans do Copa Sudamericana 2021.

Żadna drużyna nie zostanie zdegradowana podczas tego turnieju decyzją Argentyńskiego Związku Piłki Nożnej (AFA).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.