Payero na La Bombonera

Paradoksalnie Boca Juniors swoje pierwsze wzmocnienie w bieżącym półroczu ogłosiła już po zamknięciu okienka transferowego w Argentynie! “Xeneizes” zasilił pomocnik Martín Payero.

Transfer poza okresem mercado jest możliwy, ponieważ “Bosteros” w porę wpisali tego zawodnika jako futbolistę oczekującego na przybycie do klubu, z którym prowadzone są negocjacje.

We wrześniu bieżącego roku rzeczony rozgrywający będzie obchodził swoje 24 urodziny. Przyszedł na zasadzie rocznego wypożyczenia zawierającego opcję pierwokupu z angielskiego drugoligowca Middlesbrough.

Payero jest wychowankiem Banfield. Rok temu bez powodzenia wziął udział w Igrzyskach Olimpijskich z reprezentacją Argentyny oraz przeszedł z macierzystego klubu do “Boro” za 8 milionów dolarów. Na Wyspach Brytyjskich w lidze Championship nie poradził sobie, jednocześnie potwierdzając, że nie był wart wydanych nań pieniędzy.

Zatem mamy nowego pomocnika wśród ekipy Hugo Ibarry. W najbliższym czasie powinniśmy też poznać przyszłość dotychczasowego kapitana “Azul y Oro” – Carlosa Izquierdoza, który wskutek odsunięcia od składu przez nowego trenera, podjął decyzję o opuszczeniu klubu.

Wciąż nie wiemy jednak czy “Cali” odejdzie już teraz czy też za pół roku po wygaśnięciu umowy.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.