Patronato vs Boca Juniors – sob. 23:00

W sobotę późnym wieczorem czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Patronato w spotkaniu ostatniej 13. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Xeneizes mają już zapewniony awans do fazy playoff (awansują po cztery najlepsze3 ekipy z obu grup), ale wygrana lub remis z najsłabszym w grupie Patronato zapewni im drugie miejsce. W przypadku porażki może ich jeszcze wyprzedzić Talleres Cordoba, jeżeli w niedzielę pokona na wyjeździe Lanus, który jednak sam musi ich pokonać by mógł awansować do playoff. W tej sytuacji musiałby się stać prawdziwy kataklizm, by Bosteros stracili drugie miejsce w grupie.

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki oraz fakt, że w najbliższy wtorek (w Polsce środa 00:15) Boca Juniors zagrają na wyjeździe z Santosem meczu fazy grupowej Copa Libertadores, trener Miguel Angel Russo wystawi dzisiaj mocno rezerwowy skład, a w kadrze meczowej znalazło się kilku juniorów m.in. Eros Mancuso (prawy obrońca), Ezequiel Fernández (środkowy pomocnik) oraz Renzo Giampaoli (środkowy obrońca) dla dwóch ostatnich nadarzy się okazja debiutu w pierwszej drużynie. W kadrze nie znaleźli się natomiast Lisandro López, Carlos Izquierdoz, Alan Varela, Agustín Almendra, Carlos Tevez i Sebastián Villa, którzy odpoczywają przed meczem z Santosem. Zabraknie również kontuzjowanego Carlosa Zambrano, mającego pokowidowe problemy z sercem Cardony oraz Estebana Andrady, który utknął w Ekwadorze czekając na nowy test na obecność covid-19. Natomiast do kadry wracają po urazach i kowidowych „przygodach” Marcos Rojo, Jorman Campuzano oraz po prawie czterech miesiącach Diego González.

Kadra meczowa Boca:

Patronato to najsłabsza ekipa grupy B, która w 12 spotkaniach zgromadziła zaledwie 9 oczek. Nie można ich jednak lekceważyć, bo 3 ostatnie mecze u siebie wygrali i w razie pokonania Xeneizes mogą awansować na 11-12 pozycję. Trener Ivan Delfino ma jednak spore problemy kadrowe przed meczem gdyż obecność koronawirusa wyeliminowała z kadry siedmu zawodników, Lautaro Geminianiego, Olivera Beníteza, Nicolása Delgadillo, Lautaro Comasa, Martína Garaya, Briana Nievasa i Nicolása Franco.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach (bez towarzyskich) zmierzyły się ze sobą zaledwie 6 razy. Bosteros triumfowali 5-krotnie, a w jednym meczu padł wynik remisowy. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca Juniors i wynosi 10 goli strzelonych i 2 stracone.

Przypuszczalne składy:

Patronato: Matías Ibáñez – Leandro Marín, Dylan Gissi, Rolando García Guerreño, Gustavo Canto – Gabriel Gudiño, Franco Leys, Héctor Canteros, Neri Bandiera (Agustín Pastorelli) – Junior Arias, Sebastián Sosa Sánchez.

Boca Juniors: Javier García – Julio Buffarini (Nicolás Capaldo), Renzo Giampaoli, Marcos Rojo, Frank Fabra – Gonzalo Maroni, Ezequiel Fernández, Jorman Campuzano, Agustín Obando -Exequiel Zeballos, Franco Soldano.

Sędzia: Hernán Mastrángelo.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.