Patronato vs Boca Juniors – nd. 23:00

W niedzielny wieczór czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Patronato w spotkaniu 11. kolejki Liga Profesional de Fútbol. Mecz na Estadio Presbítero Bartolomé Grella w Paranie poprowadzi jako sędzia główny Facundo Tello.

Xeneizes w ostatniej kolejce pokazali oznaki ożywienia po okresie kryzysu i pewnie pokonali mocne Estudiantes La Plata. Dzisiejszy mecz pokaże czy był to tylko przypadek, czy może Hugo Ibarra w końcu wstrząsnął drużyną i ta odbiła się od dna marazmu. Jeżeli Bosteros chcą jeszcze zachować cień szansy w walce o mistrzostwo to muszą w końcu regularnie wygrywać, bo bilans 5 zwycięstw i 5 porażek nie przystoi największemu klubowi w Argentynie.

Trener Hugo Ibarra zamierza wystawić identyczną jedenastkę jak w meczu z Estudiantes. Wciąż kontuzjowany jest napastnik Darío Benedetto i w środku ataku jak ostatnio zagra Luis Vázquez. Innych problemów kadrowych trener Boca nie ma.

Patronato w tabeli ligowej było tuż za Boca i w dotychczasowych 10 kolejkach zgromadziło zaledwie punkt mniej. Warto jednak zauważyć, że to typowa drużyna własnego boiska (10 z 14 punktów zdobytych, bilans 3 wygrane i po jednym remisie i porażce). To zapowiada trudną przeprawę dla Xeneizes.

W ekipie gospodarzy zabraknie Nicolás Castro (pauzuje za kartki) i Leonela Mosevicha (kontuzja). Na ławce trenerskiej nie może również usiąść trener Facundo Sava (kara za ostatni mecz i wyrzucenie na trybuny).

Statystyki:

Obie drużyny do tej pory spotkały się ze sobą w zaledwie 9 spotkaniach oficjalnych. Boca Juniors odnieśli 6 zwycięstw, Patronato wygrało raz, a w dwóch meczach podał wynik nierozstrzygnięty. Bilans bramkowy jest korzystny dla Xeneizes i wynosi 11:3. Pełne i szczegółowe statystyki tutaj.

Przypuszczalne składy:

Patronato: Facundo Altamirano – Raúl Lozano, Juan Cruz Guasone, Francisco Álvarez, Lucas Kruspzky – Jonás Acevedo, Franco Leys, Juan Barinaga, Sebastián Medina – Axel Rodríguez, Jonathan Herrera.

Boca Juniors: Agustín Rossi – Luis Advíncula, Carlos Zambrano, Marcos Rojo, Frank Fabra – Guillermo Pol Fernández, Alan Varela, Juan Ramírez – Óscar Romero, Luis Vázquez, Sebastián Villa.

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.