Patronato vs Boca Juniors – pon. 1:05

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierza się na wyjeździe, w Międzyrzeczu z Patronato w spotkaniu 6. kolejki Superliga Argentina 2017/2018. „Xeneizes” niezależnie od wyniku pozostaną liderem rozgrywek.

Po przerwie na mecze el. MŚ rozgrywki wznowiła argentyńska Superliga. Liderujący w tabeli Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Patronato de Paraná. Gospodarze aktualnie są na 11. miejscu w tabeli, ale część spotkań 6. kolejki rozegrano i w razie wygranej lub remisu mogą awansować.

„Xeneizes” niezależnie od wyniku pozostaną liderem rozgrywek. Jest jednak okazja na utrzymanie kilkupunktowej przewagi nad grupą pościgową, która w tej kolejce solidarnie powygrywała swoje spotkania (San Lorenzo, Colón, Lanús). Cała wspomniana trójka ma 3 oczka straty wiec w razie wygranej „Bosteros” ponownie będą mieć 6 pkt. przewagi. Swój mecz ma jeszcze do rozegrania u siebie River Plate (z Atlético de Tucumán) i w razie wygranej zbliży się do Boca na 1 punkt. Najlepiej wiec wygrać i mieć odpowiednio 4 i 6 oczek przewagi.

Patronato u siebie jest bardzo groźne, bo wygrało oba mecze. Solidarnie odprawiło wygrywając po 2:1 z Argentinos Juniors i Tucumánem. Na wyjeździe przegrało z 0:2 z San Martín de San Juan, wygrało 3:1 nad Tigre i w ostatniej kolejce uległo 0:1 Talleres de Cordoba. Nie można wiec ich lekceważyć, choć obawiać również skoro mistrzowie Argentyny w tym sezonie w lidze idą jak burza, wygrywając 5 wszystkie pięć spotkań , strzelając 13 goli i tracąc zaledwie jedną.

W porównaniu do ostatniego spotkania z Chacaritą Juniors trener Guillermo Barros Schelotto dokona trzech zmian w wyjściowym składzie, wszystkich wymuszonych. W obronie kontuzjowanego Paolo Goltza zastąpi Santiago Vergini, w pomocy za kontuzjowanego Fernando Gago na zgrupowaniu reprezentacji zagra Nahitan Nández, a w ataku zawieszonego za kartki Edwina Cardonę zastąpi Cristian Espinoza.

Kadra na mecz:

Bramkarze: Guillermo Sara, Agustín Rossi.

Obrońcy: Leonardo Jara, Lisandro Magallán, Frank Fabra, Santiago Vergini, Gino Peruzzi, Juan Manuel Insaurralde, Fernando Evangelista.

Pomocnicy: Pablo Pérez, Wílmar Barrios, Nahitan Nández, Gonzalo Maroni, Gonzalo Lamardo.

Napastnicy: Walter Bou, Agustín Bouzat, Junior Benítez, Cristian Pavón, Darío Benedetto, Cristian Espinoza.

Przypuszczalne składy

Patronato de Paraná (4-4-2):
Sebastián Bértoli – Rodrigo Arciero, Renzo Vera, Luca Sosa, Lucas Márquez – Marcelo Guzmán, Damián Lemos, Julián Marchioni, Alberto Contrera – Adrián Balboa, Sebastián Ribas.

Boca Juniors (4-3-3):
Agustín Rossi – Gino Peruzzi, Santiago Vergini, Lisandro Magallán, Frank Fabra – Nahitan Nández, Wílmar Barrios, Pablo Pérez – Cristian Pavón, Darío Benedetto, Cristian Espinoza.

Sędzia: Facundo Tello.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź