Paolo Guerrero na celowniku Boca?

Peruwiańskie media informują, że napastnik Paolo Guerrero znalazł się w orbicie zainteresowań Boca Juniors. Zwolennikiem sprowadzenia zawodnika grającego w brazylijskim Corinthians miałby być Carlos Bianchi.

W ostatnich dniach doszło do spotkania Carlosa Bianchiego z prezydentem klubu Danielem Angelici. Tematem rozmów była obecna sytuacja w klubie oraz najbliższe ruchy transferowe, które nastapią po zakończeniu sezonu. Zanosi się na prawdziwą rewolucję kadrową i mówi się, że Xeneizes pozbędą się kilkunastu zawodników, a drużynę wzmocni siedmiu lub ośmiu nowych graczy. Dla Bianchiego priorytetem ma być wzmocnienie linii ataku.

W ostatnich spotkaniach w końcu przebudził się Emmanuel Gigliotti, ale Bianchi praktycznie nie ma dla niego alternatywy na pozycji środkowego napastnika. Według peruwiańskich mediów kandydatem , który jest rozważany w Boca jest Paolo Guerrero. 30-letni zawodnik był królem strzelców Copa America 2011, strzelił zwycięską bramkę dla Corinthians w finale Klubowych Mistrzostw Świata 2012 przeciwko Chelsea. W Europie bardzo dobrze radził sobie w Bundeslidze w barwach Hamburger SV (37 goli w 134 spotkaniach). Wcześniej grał w drugiej i pierwszej drużynie FC Bayern Monachium (10 bramek w 27 spotkaniach).

Peruwiańskie media twierdzą ponadto, że zawodnik w czerwcu chciałby zmienić pracodawcę, a Corinthians chciałoby się go pozbyć. Boca Juniors mają bardzo dobre relacje z brazylijskim klubem, co zapewne ułatwiłoby negocjacje.

infobae.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.