Palestino rywalem Xeneizes

W tygodniu poznaliśmy trzeciego rywala Xeneizes w fazie grupowej Copa Libertadores 2015. Zostało nim chilijskie Palestino, które w kwalifikacjach wygrało rywalizację z urugwajskim Nacionalem.

Palestino po skromnym zwycięstwie u siebie 1:0 w pierwszym spotkaniu stanęło w Montevideo przed arcytrudnym zadaniem obrony korzystnego wyniku. Nacional to znana firma w Ameryce Południowej i w spotkaniu rewanżowym u siebie był uważany za faworyta. Co prawda udało mu się wygrać 2:1, ale bramka strzelona na wyjeździe dała awans Chilijczykom, dla których będzie to debiut w Pucharze Wyzwolicieli.

Goście mieli trochę szczęścia przed rewanżem, bo spotkanie rozegrano przy zamkniętych trybunach. Był to efekt kary jaką nałożyła CONMEBOL za incydenty podczas spotkania z Newell’s Old Boys w marcu 2014 roku.

Pełne zestawienie uczestników fazy grupowej, podział na grupy oraz terminarz znajdziecie tutaj. Xeneizes zagrają w grupie 5 ze wspomnianym już Palestino, urugwajskim Montevideo Wanderers oraz wenezuelskim FC Zamora. Na inaugurację rozgrywek grupowych Boca Juniors zmierzą się w najbliższą środę 18 lutego (godz 23:45 w Polsce) na wyjeździe z Palestino.

Nacional Montevideo – Palestino – 2:1 (2:1)
0:1 Renato Ramos (38′)
1:1 Germán Lanaro (sam. 42′)
2:1 Gastón Pereiro (45′)

 

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.