Pablo Osvaldo w Boca!

OsvaldoWładze Interu Mediolan oficjalnie ogłosiły dzisiaj, że napastnik Pablo Osvaldo przez najbliższe sześć miesięcy będzie grał w Boca Juniors.

Właścicielem karty krewkiego napastnika jest angielski Southampton, który w sierpniu 2013 roku zapłacił za niego włoskiej AS Roma ok. 15-17 mln euro. Ostatnio jednak grał na wypożyczeniu w Interze Mediolan, który wypożyczył go na cały sezon 2014/2015. W Mediolanie reprezentant Włoch popadł jednak w konflikt z trenerem oraz był “bohaterem” kilku incydentów, po których władze Interu miały go już serdecznie dość (podczas meczu z Juventusem próbował pobić partnera z drużyny Mauro Icardiego, a na jednym z treningów pobił się z Jose Fonte). W tej sytuacji chętnie przystały na wypożyczenie do Boca Juniors, którzy przejęli na siebie zobowiązanie wypłacaniu mu pensji do końca czerwca.

Osvaldo by móc grać w Boca Juniors musiał zgodzić się na zdecydowane obniżenie jego osobistych poborów, ale ponoć i tak będzie otrzymywał najwyższe wynagrodzenie w drużynie. Sam Pablo przechwala się w argentyńskich mediach, że będzie ono na poziomie wynagrodzenia, jakie otrzymywał ostatnio Juan Román Riquelme. Już wzbudziło to falę komentarzy i oburzenia na portalach społecznościowych.

Osvaldo karierę zaczynał w Huracan, a następnie reprezentował barwy reprezentował kolejno barwy takich drużyn jak Atalanta Bergamo, US Lecce, ACF Fiorentina, Bologna, Espanyol, AS Roma czy Southampton. Z tego ostatniego był wypożyczany ostatnio do Juventusu i Interu Mediolan. Z racji tego, że ma włoskie korzenie od 2007 roku postanowił grać dla najpierw młodzieżowej, a następnie seniorskiej reprezentacji Italii. W tej ostatniej zanotował 14 występów okraszonych 4 golami. W sumie w ciągu 11 lat swojej kariery wystąpił w 290 spotkaniach i strzelił 92 gole.

espndeportes

Facebook Comments

1 komentarz do "Pablo Osvaldo w Boca!"

  1. Palacio's Gravatar Palacio
    11 lutego 2015 - 14:18 | Link

    Bardzo dobry piłkarz jak na realia ligi argentyńskiej. Oby tylko nie podważył rangi i kompetencji trenera Boca. Wiadomo co taka gwiazdeczka może sobie ubzdurać ile to on nie grał w Europie i co on wie.

Komentarze są wyłączone.