Osvaldo i Burdisso zostaną w Boca?

prasaKadra Boca Juniors przebywa w Brandenton na Florydzie w USA, gdzie w przerwie rozgrywek  zaplanowano obóz treningowy. Przy okazji argentyńskie media podały kilka plotek i spekulacji transferowych odnośnie Xeneizes.

Naturalnie media najwięcej piszą o ewentualnym powrocie Carlosa Teveza. O tym jednak pisałem w innym newsie. Inna ciekawa nowiną jest możliwość pozostania Daniela Osvaldo w Boca, co wydawało się jeszcze kilka dni temu niemożliwe.

Napastnikowi, który wciąż ma ważną umowę z angielskim Southampton, z dniem 30 czerwca kończy się okres wypożyczenia do Boca Juniors. Xeneizes nie stać na transfer definitywny wiec wszystko wskazywało na to, że wróci on do Europy. Okazuje się jednak, że angielski klub nie ma żadnych konkretnych ofert za Osvaldo, a temu bardzo zależy na pozostaniu w Boca. Do tego jest on bardzo podekscytowany ewentualną możliwością gry z Tevezem. W tej sytuacji władze Xeneizes chcą napastnika ponownie wypożyczyć na pół roku i są ponoć bardzo blisko uzyskania na to zgody.

Innym zawodnikiem, który miał odejść z Boca jest obrońca Guillermo Burdisso. Jego umowa z Bosteros wygasa z końcem czerwca i mówiło się o poważnym zainteresowaniu jego osobą ze strony brazylijskiego Santusu. Ostatecznie perspektywa gry w Brazylii oddaliła się, a trener Rodolfo Arruabarrena chciałby bardzo jego pozostania w klubie. Vasco ostatecznie przekonał się do niego i widzi dla niego miejsce obok Daniela Diaza w środku bloku defensywnego. Tym bardziej, że za pół roku kończy się wypożyczenie Marcosa Torsiglieri (z Metalista Charków) i już wiadomo, że obrońca zwiąże się wówczas z meksykańską Morelią.

Do USA z drużyną nie pojechał Juan Manuel Martínez. Oznacza to dla niego koniec gry w Boca. W składzie nie widzi dla niego miejsca Rodolfo Arruabarrena wiec klub nie zamierza negocjować z nim przedłużenia umowy.

Nad wyjazdami zagranicznymi zastanawiają się Leandro Marín, Cristian Erbes i Nicolás Colazo. W ich przypadku Xeneizes zarobiliby w przypadku transferu. Colazo był we włoskich mediach wymieniany w kontekście umieszczenia jego karty zawodniczej w ewentualnej zapłacie Juventusowi za Teveza. Ponadto jego agent twierdzi, że ma 6 ofert z różnych klubów europejskich.

espndeportes

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.