Orion podjął decyzję o odejściu

OrionBramkarz Agustin Orion po 5 latach spędzonych w Boca Juniors chce odejść z klubu. Trener Barros Schelotto na poniedziałkowym spotkaniu z prezydentem Danielem Angelicim poprosił o sprowadzenie Agustína Marchesína, ale klub rozważa również inne kandydatury.

Orion ma wciąż ważną umowę z Xeneizes do czerwca 2018 roku. Jednak po odpadnięciu w półfinale Copa Libertadores z Independiente del Valle został obwiniony za utratę jednaj z bramek i trener Barros Schelotto  poprosił władze klubu o nowego bramkarza. Agustin nie miał zamiaru siedzieć na ławce rezerwowych i podjął decyzję o odejściu.

We wtorek miało dojść do spotkania bramkarza i jego agenta Santiago Hirshiga z Danielem Angelicim, ale ostatecznie do niego nie doszło i zostało ono przełożone na inny termin. Na razie Orion normalnie trenuje z resztą zespołu. Wobec tego, że wciąż ma ważny przez dwa lata kontrakt z klubem, Xeneizes raczej nie zgodzą się na rozwiązanie kontraktu. Są wiec dwie alternatywy, albo zawodnik wykupi swoją kartę zawodniczą sam, albo znajdzie się na niego kupiec.

We wtorek doszło natomiast do spotkania Angeliciego z Barrosem Schelotto. Trener Bosteros chce sprowadzenia Agustína Marchesíniego z meksykańskiego Santosu Laguna. Problem w tym, że prezes tego klubu, Alejandro Irraragori, oczekuje za niego bagatelka 6 mln euro.

Agustin Marchesín

Władze Boca rozważają również kandydatury innych bramkarzy. Jednym z nich jest Franco Armani z kolumbijskiego Atletico Nacional, który być może już jutro będzie się cieszył z triumfu w Copa Libertadores. Kolejnym kandydatem jest inny Kolumbijczyk, David Ospina, który obecnie jest rezerwowym w Arsenalu Londyn. Mówiono również o Mariano Andújare, ale ten w poniedziałek przedłużył swoją umowę z Estudiantes La Plata.

lanacion.com.ar

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.