Olimpo vs. Boca Juniors – pon. 2:30

Dzisiejszej nocy Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Olimpo Bahia Blanca, w spotkaniu 6. kolejki sezonu  Torneo de Transición 2014.

Xeneizes zawitają dzisiaj na stadion im. Natalio Carminatti z zamiarem kontynuacji dobrej gry, jaką zaprezentowali w dwóch ostatnich meczach pod wodzą nowego trenera Rodolfo Arruabarreny. Okazja ku temu jest znakomita, bo gospodarze jak do tej pory prezentują się w lidze bardzo słabo. Poza zwycięstwem na inaugurację 2:1 nad Tigre, przegrali 0:1 na wyjeździe z Arsenalem de Sarandi, 0:1 u siebie z Independiente i w poprzedniej kolejce zremisowali 1:1 na wyjeździe z Lanus. Trzeba jednak być ostrożnym, bo dokładnie rok temu Bosteros ulegli na wyjeździe Olimpo aż 0:3, a również byli przed meczem zdecydowanym faworytem.

Trener Arruabarrena wobec konieczności gry przez Boca co 3-4 dni dokona rotacji w składzie. W porównaniu do czwartkowego meczu z Rosario Central w Copa Sudamericana dokona czterech zmian. Ostatecznie linia obrony pozostanie w identycznym zestawieniu, choć jeszcze wczoraj media sygnalizowały możliwość zmian. Do pomocy wraca Fernando Gago, który ostatnio był nieobecny gdyż przebywał na zgrupowaniu reprezentacji Argentyny. Zastąpi Gonzalo Castellaniego, który dzisiaj i tak nie może zagrać z powodu czerwonej kartki otrzymanej tydzień temu w meczu z Velezem Sarsfield. Ponadto Federico Bravo zagra za Cristiana Erbesa, który wczoraj nabawił się kontuzji na treningu i w ostatniej chwili został w szerokim składzie zastąpiony przez Andrésa Cubasa, a Federico Carrizo zastąpi Luciano Acostę. Rotacja nastąpi również na środku ataku. Tym razem od początku wybiegnie Emmanuel Gigliotti, a Jonathan Calleri będzie odpoczywał na ławce rezerwowych.

W drużynie gospodarzy awizowana jest tylko jedna zmiana w porównaniu do ostatniego spotkania z Lanus. Do linii pomocy wraca kapitan Jonathan Blanco, który zastąpi Juana Manuela Cobo. Na ławce rezerwowych zabraknie natomiast trenera Walter Perazzo, który podczas meczu z Lanus został wyrzucony na trybuny. Dzisiaj mecz również będzie z nich oglądał, a drużynę poprowadzi jego asystent Musladini.

Przypuszczalne składy


Olimpo Bahia Blanca: 4-4-2

Nereo Champagne – Juan Sills, Iván Furios, Néstor Moiraghi, Cristian Villanueva – Mauricio Cuero, Jonathan Blanco, Leonardo Gil, David Vega – Juan Manuel Olivares, Miguel Borja.

Boca Juniors: 4-3-3
Agustín Orion – Leandro Marín, Daniel Díaz, Mariano Echeverría, Nicolás Colazo – Federico Bravo, Fernando Gago, Cesar Meli – Federico Carrizo, Emmanuel Gigliotti, Andrés Chávez.

Sędzia: Diego Ceballos.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.