Olaza w Boca Juniors!

1olazalucas

Ze względu poważnej kontuzji zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie przez Franka Fabrę mistrzostwie Argentyny byli zmuszeni pozyskać nowego lewego obrońcę. Wybrańcem Guillermo Barrosa Schelotto okazał się Urugwajczyk Lucas Olaza wypożyczony na rok z Talleres.

To już siódmy obcokrajowiec wśród “Xeneizes”, a regulamin AfA pozwala na rejestrację tylko sześciu cudzoziemców w argentyńskim klubie. Na całe szczęście nie będzie problemu z zatrudnieniem Olazy przez Boca, albowiem dzięki pomocy argentyńskich Związków Zawodowych Piłkarzy udało się zamrozić kontrakt kontuzjowanego Fabry na pół roku.

Ponadto najprawdopodobniej ekipę niebawem opuści kolumbijski pomocnik Sebastián Pérez (ma ofertę m.in. od Racingu Club), więc przeszkody natury administracyjnej zostały ominięte.

Olaza przeszedł już badania medyczne i w poniedziałek podpisze umowę z Boca Juniors. O miejsce wśród wyjściowej jedenastki Boca w najbliższym półroczu Urugwajczyk będzie walczyć z Emmanuelem Másem.

Talleres w zamian otrzymają na roczne wypożyczenia Tomása Pochettino, Gonzalo Maroniego oraz 10% z kwoty przyszłej sprzedaży swojego wychowanka obecnie przyodziewającego granatowo-żółtą koszulkę, Cristiana Pavóna. “Bosteros” będzie przysługiwać opcja pierwokupu 24-letniego lewego defensora za 5 milionów dolarów.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.