Oficjalnie Blondel w Boca Juniors

Embed from Getty Images

Potwierdzono dzisiaj, że pierwszym wzmocnieniem Boca Juniors w bieżącym okienku transferowym będzie Lucas Blondel, który został kupiony przez “Bosteros” z Tigre.

26-letni Blondel jest prawym obrońcą. To wychowanek występującego dziś w drugiej lidze zespołu Atlético de Rafaela. Debiutował w rzeczonym prowincjonalnym klubie, kiedy ten jeszcze występował na salonach najwyższej klasy rozgrywkowej.

W latach 2021-2023 przywdziewał barwy Tigre, gdzie podkreślmy – nie zawsze wychodził w podstawowym składzie. Do Boca zapewne też nie przychodzi z myślą o byciu starterem. Prawdopodobnie będzie alternatywą na prawą stronę defensywy dla Marcelo Weigandta i Peruwiańczyka Luisa Advínculi.

Zaznaczmy jednak, iż Weigandt być może wkrótce opuści La Bombonera, ponieważ znalazł się w orbicie zainteresowań wielu klubów i rozważana jest jego sprzedaż.

“Xeneizes” zakupili Blondela z Tigre za kwotę 1,8 miliona dolarów (za całość jego karty zawodniczej). Zawodnik podpisał czteroletni kontrakt z najpopularniejszym klubem Argentyny.

Prawy obrońca od dziś już trenuje z ekipą Jorge Almiróna. Na niebiesko-żółtej koszulce będzie nosił numer 24.

Dodajmy, iż krok od wzmocnienia Boca Juniors jest inny Lucas, a mianowicie skrzydłowy Janson z Vélezu Sarsfield. On analogicznie jak Blondel kiedyś grał dla Tigre (nawet jest wychowankiem “El Matador”).

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.