Niemoc La Bombonery przełamana

Boca Juniors wygrali na La Bombonera 2:1 z Defensa y Justicia w spotkaniu 8. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Bosteros po raz pierwszy w tym sezonie i w 2021 wygrali na swoim stadionie i jednocześnie awansowali w tabeli grupy B na 3. pozycję, czyli dającą prawo gry w playoffach.

Passa sześciu kolejnych starć bez domowej wygranej została w końcu przerwana. Rywal nieco ułatwił zadanie gdyż DyJ przysłała na Bombonerę półrezerwowe zestawienie, gdyż wielu swych czołowych graczy oszczędza na środowy bój Recopa Sudamericana przeciwko brazylijskim Palmeiras.

Początek spotkania ponownie nie wróżył nic dobrego bo już w 8. minucie goście objęli prowadzenie po składnej i zespołowej akcji. Rywal wymienił aż 28 podań, a dośrodkowanie Carlosa Rotondi na bramkę zamienił Walter Bou wypożyczony do DyJ właśnie z Boca Juniors. Na całe szczęście Xeneizes w miarę szybko odpowiedzieli trafieniem wyrównującym. W 19 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Carlos Tévez najpierw niechcący w polu bramkowym zablokował strzał głową Izquierdoza. Jednak po chwili Nicolás Capaldo skutecznie zablokował próbę wybicia piłki przez obrońcę i ta ponownie trafiła pod nogi Apacza, który tym razem skierował ją do siatki. Wynik do przerwy się już nie zmienił, a z boiska wiało nudą.

Po przerwie niespodziewanie to goście byli bliżsi strzelenia kolejnej bramki. Festiwal heroicznych uderzeń z dystansu dał doświadczony lewy obrońca przyjezdnych Marcelo Benítez. Najpierw huknął z rzutu wolnego na lewym skrzydle tuż przy linii bocznej murawy, potem dwukrotnie ośmielił się wkręcać bezpośrednio z kornera. Za pierwszymi dwoma próbami jego uderzenia ledwo ledwo wybijał Andrada, za trzecim razem Boca uratował słupek!

Niewiele brakowało, ale summa summarum to jednak Bosteros cieszyli się tu z tryumfu. W 65 minucie wprowadzony chwilę wcześniej na zmianę Mauro Zárate zanotował wejście smoka i przechylił szalę zwycięstwa na rzecz Boca. Po wrzutce od Téveza Mauro najpierw bezpośrednio uderzył zza pola bramkowego, ale po tym strzale Ezequiel Unsain frajersko wypuścił piłkę przed siebie co Zárate umożliwiło dokonać skutecznej dobitki.

Niestety gra Boca Juniors w całym meczu nie zachwycała. Obrona wciąż nie gra pewnie i ewidentnie brakuje jakości w środku pola. Nic dziwnego, że wszyscy z niecierpliwością czekają na powrót kontuzjowanego Edwina Cardony. Xeneizes wygrali ten mecz głownie dzięki indywidualnym umiejętnością swoich graczy, a nie grą zespołową i z jakimś konkretnym pomysłem na mecz.

Boca Juniors vs Defensa y Justicia – 2:1 (1:1)
0:1 Walter Ariel Bou (8′)
1:1 Carlos Tevez (19′)
2:1 Mauro Zarate (65′)