Nicolás Orsini oficjalnie w Boca

Nicolás Orsini został nowym zawodnikiem Boca Juniors. 26-letni napastnik pozytywnie przeszedł testy medyczne i został w piątek oficjalnie zaprezentowany jako gracz Xeneizes. Były gracz Lanus podpisał trzyletnią umowę.

Boca Juniors zapłacili za 50% jego karty zawodniczej Lanus 2,5 mln dolarów USA wg. Telam. Niektóre media podają diametralnie inną kwotę i zasady transferu, 1,75 mln dolarów za 100% praw do niego lub 1,7 mln za 50% karty. Ostatecznie w operację jego sprowadzenia nie włączono Gonzalo Maroniego i Agustína Obando, których to graczy „El Granate” chcieli włączyć do transakcji.

Orsini mierzy 187 cm wzrostu i jest klasyczną „9”. Co ciekawe nie imponował do tej pory jakąś wielką skutecznością strzelecką. W ostatnim Copa de la Liga Profesional 2021 w 12 spotkaniach strzelił zaledwie 1 gola. Skuteczny był jedynie w drugoligowym Sarmiento Junin gdzie w sezonie 2018/19 w 29 spotkaniach ligowych strzelił 11 bramek. Wcześniej grał w paragwajskim Sportivo Luqueño, w drugoligowej japońskiej Fagiano Okayama, drugoligowym austriackim SV Horn, drugoligowym koreańskim FC Anyang. Karierę zaczynał w 2013 roku w Atlético de Rafaela. W sumie we wszystkich klubach i wszystkich rozgrywkach zagrał w 169 spotkaniach, strzelił 33 bramki, zanotował 13 asyst. Nie są wiec to osiągnięcia imponujące.

Nicolas Orsini jest drugim zawodnikiem wzmacniającym kadrę w trwającym oknie transferowym. Pierwszym był obrońca Marcelo Weigandt, który wrócił z wypożyczenia w Gimnasia y Esgrima La Plata. Xeneizes planują jeszcze pozyskań dwóch kolejnych napastników, w tym jednego grającego na pozycji nr „9”.  Wśród wymienianych nazwisk są: Norberto Briasco (Huracán), Franco Di Santo (San Lorenzo), Roger Martínez (América), Michael Estrada (Toluca),

telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.