Newell’s vs. Boca Juniors – nd. 22:15

Boca Juniors zmierzą się dzisiaj na wyjeździe z Newell’s Old Boys w spotkaniu 1. kolejki sezonu Torneo Final 2014.

Sezon czas zacząć i Xeneizes startują od razy z wysokiego pułapu. W pierwszym spotkaniu przyjdzie im się zmierzyć z najrówniej grającą ekipą poprzedniego roku, która triumfowała w Torneo Final 2013. Bosteros mieli okazję mierzyć się w ubiegłym roku z Los Leprosos aż czterokrotnie i niestety nie byli w stanie wygrać żadnego spotkania. W meczach ligowych najpierw polegli w maju 0:4 w Rosario, by w sierpniu na inaugurację Torneo Inicial przegrać u siebie 2:3. Zdecydowanie lepiej wypadły oba pojedynki w 1/4 finału Copa Libertadores, gdzie po bezbramkowych remisach Newell’s okazali się lepsi w serii jedenastek. Gdy weźmiemy pod uwagę fatalną formę Bosteros w meczach Torneos de Verano to wywalczenie choćby punkty byłoby dobrym wynikiem.

Media przedstawiają mecz jako pojedynek dwóch reprezentacyjnych pomocników, Évera Banegi i Fernando Gago. Pomocnik Valencii niedawno został wypożyczony do Newell’s, gdyż bardzo zależy mu na regularnych występach i grze na zbliżających się MŚ. Podobny cel przyświeca Fernando Gago, który do ojczyzny wrócił już rok temu. Oliwy do ognia dodał Carlos Bianchi, który w jednym z wywiadów stwierdził, że nie był zainteresowany powrotem Banegi na La Bombonera bo – “Nie jest mi potrzebny makaron, skoro mam go na talerzu”. Czyli uznał, że skoro ma Gago to nie potrzebuje drugiego zawodnika tego samego typu. Miejmy nadzieję, że Fernando dzisiaj pokaże iż jest “makaronem” lepszego gatunku.

Jeżeli chodzi o skład Boca Juniors, to Bianchii przez cały okres przygotowawczy grał w ustawieniu 4-2-3-1, ale niespodziewanie przed startem ligi zmienił zdanie i dzisiaj drużynę ustawi w schemacie 4-4-2. W związku z ciągłym brakiem Riquelme uznał, że młody Luciano Acosta może nie sprostać zadaniu i zmienił go na Cristiana Erbesa, a wraz z tą roszadą zmienił schemat gry. W wyjściowej jedenastce zobaczymy dwóch zawodników pozyskanych w ostatnim oknie transferowym. Obaj zostali wypożyczeni i obaj zagrają w obronie. Na środku defensywy Juan Forlin, a na prawej stronie Hernán Grana. Oby potrafili wnieść coś pozytywnego w grę formacji, która tak słabo i w kratkę spisywała się w ostatnim sezonie, choć w ostatnich meczach towarzyskich poprawy jakoś widać nie było.

Gospodarze na początku ostatniego sezonu zdecydowanie dominowali i wydawało się, że w cuglach wywalczą tytuł. Jednak od połowy sezonu dopadła ich dziwna niemoc, nie potrafili wygrać ani jednego z ostatnich jedenastu spotkań. Ostatecznie zakończyli sezon na czwartej pozycji, o trzy wyżej od Boca i zgromadziwszy dwa punkty więcej.

Trener Los Loperos nie będzie już mógł skorzystać z usług Pablo Péreza, który odszedł do hiszpańskiej Malagi. Zadebiutuje za to wspomniany już wcześniej Ever Banego. W obronie zabraknie weterana Gabriela Heinze, który ma problemy mięśniowe. Z konieczności będzie go musiał zastąpić nominalnie pomocnik, Diego Mateo. W ataku zobaczymy duet znany z europejskich boisk, David Trezeguet i Maxi Rodriguez.

 

Przypuszczalne składy:

 

Newell’s Old Boys: 4-3-3
Nahuel Guzmán – Marcos Cáceres, Diego Mateo, Víctor López, Milton Casco – Éver Banega, Hernán Villalba, Lucas Bernardi – Víctor Figueroa, David Trezeguet, ‘Maxi’ Rodríguez.

Boca Juniors: 4-4-2
Agustín Orión – Hernán Grana, Daniel Díaz, Juan Forlín, Nahuel Zárate – Cristian Erbes, Fernando Gago, Pablo Ledesma, Juan Manuel Sánchez Miño – Juan Manuel Martínez, Emmanuel Gigliotti.

Sędzia: Mauro Vigliano.

 

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

 

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę “Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.

2 Trackbacków do "Newell’s vs. Boca Juniors – nd. 22:15"

  1. na 21 lutego 2014 o 23:49
  2. na 25 lutego 2014 o 08:14