Newell’s Old Boys vs Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Newell’s Old Boys w spotkaniu 16. kolejki Superliga Argentina 2018/2019. Będzie to debiut w meczu o stawkę dla Gustavo Alfaro, nowego trenera „Xeneizes”.

Po grudniowej batalii o Copa Libertadores i finałowej porażce z River Plate w Boca Juniors doszło do wielu zmian. Odszedł trener Guillermo Barros Schelotto, a jego miejsce zajął Gustavo Alfaro, który wcześniej prowadził Huracán. Również w kadrze „Xeneizes” mamy wiele zmian, o czym więcej możecie przeczytać tutaj. „Bosteros” muszą się teraz skoncentrować na lidze, bo ich strata do liderującego Racing Club wynosi już 15 punktów. Co prawda mają 3 mecze rozegrane mniej, ale zakładając nawet wariant optymistyczny strata będzie wynosić 6 oczek. Trudno będzie ją odrobić, bo „La Academia” gra pewnie i nie traci głupio punktów, ale trzeba choć powalczyć o miejsce dające prawo gry w rozgrywkach Copa Libertadores 2020.

Newell’s Old Boys w aktualnym sezonie nie przekonują swoją grą i zajmują dopiero 13. miejsce w tabeli, ale trzeba zauważyć, że dwa ostatnie mecze w grudniu 2018 roku zakończyli wygranymi. Ekipa prowadzona przez Héctora Bidoglio, dla którego również będzie to debiut trenerski w nowej drużynie,  jest groźna zwłaszcza u siebie. Z 18 zdobytych punktów aż 14 wywalczyła u siebie, a bilans 4 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka może budzić szacunek.

Boca Juniors przed sezonem pozyskali pięciu nowych graczy (szczegóły tutaj). Dzisiaj w wyjściowym składzie zobaczymy prawdopodobnie dwóch z nich, na środku obrony Juniora Alonso i w pomocy Ivána Marcone. W kadrze meczowej zabrakło kontuzjowanego Paolo Goltza oraz równie niedysponowanego Nahitán Nández, który pomimo zapowiedzi odejścia wciąż jest graczem Boca Juniors.

Kadra Boca na mecz

Bramkarze: Esteban Andrada, Marcos Díaz
Obrońcy: Julio Buffarini, Agustín Heredia, Carlos Izquierdoz, Junior Alonso, Marcelo Weigandt, Lucas Olaza, Emmanuel Más
Pomocnicy: Iván Marcone, Wilmar Barrios, Emanuel Reynoso, Nicolás Capaldo, Jorman Campuzano
Napastnicy: Cristian Pavón, Carlos Tévez, Darío Benedetto, Mauro Zárate, Mateo Retegui, Sebastián Villa, Ramón Ábila

Przypuszczalne składy

Estudiantes La Plata (4-2-3-1):
Alan Aguerre – Facundo Nadalín (Angelo Gabrielli), Stefano Callegari, Fabricio Fontanini, Mariano Bíttolo – Jerónimo Cacciabue, Braian Rivero – Víctor Figueroa, Mauro Formica, Maximiliano Rodríguez – Francisco Fydriszewski (Luís Leal)

Boca Juniors (4-2-3-1):
Esteban Andrada – Julio Buffarini, Carlos Izquierdoz, Junior Alonso, Emmanuel Más – Iván Marcone, Wilmar Barrios – Cristian Pavón, Carlos Tévez, Emanuel Reynoso – Darío Benedetto

Sędzia: Andrés Merlos

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Jeżeli jesteś wygodny to wejdź w zakładkę „Boca Juniors TV” gdzie redakcja umieści kanał transmitujący mecz.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź