Newell’s Old Boys vs Boca Juniors – pon. 1:30

W nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z  Newell’s Old Boys w spotkaniu 2. kolejki grupy B fazy grupowej Copa de la Liga Profesional 2021. Więcej o tych rozgrywkach możecie przeczytać tutaj.

Dwa ostatnie spotkania w listopadzie 2020 roku w ramach Campeón de Copa Diego Maradona zakończyły się wygranymi Bosteros po 2:0 na wyjeździe i u siebie wiec ekipa Miguela Angela Russo ma swego rodzaju przewagę psychiczną nad rywalem. Jednak w pierwszym spotkaniu obecnych rozgrywek Xeneizes zaprezentowali się słabo tylko remisując u siebie 2:2 z Gimnasią La Plata i po raz kolejny mieli spore problemy w grze defensywnej. Na całe szczęście Newell’s również zanotowali falstart, przegrywając na wyjeździe 0:1 z Velez Sarsfield.

Boca Juniors w 2021 roku rozegrali 6 spotkań o stawkę i jeszcze nie zanotowali zwycięstwa (w finale Campeón de Copa Diego Maradona wygrali z Banfield po karnych) co może oznaczać, że fani Xeneizes powinni być zaniepokojeni przed dzisiejszym meczem. Los Leprosos w 2021 rozegrali 3 oficjalne mecze i wszystkie przegrali wiec dzisiejszy mecz może być dla jednej z ekip przełamaniem tej fatalnej passy i oby to byli Bosteros.

Trener Miguel Angel Russo prawdopodobnie wystawi identyczny skład jak w ostatnim meczu z Gimnasia La Plata. Jedyną niewiadomą jest obsada pozycji defensywnego pomocnika. Ostatnio zagrał młody Alan Varela, gdyż drobne problemy zdrowotne miał Jorman Campuzano. Kolumbijczyk jest już gotowy do gry i niewykluczone, że to on wybiegnie w wyjściowym składzie.

W Newell’s nie zagra pomocnik Pablo Perez. Były gracz Boca musi pauzować za czerwoną kartkę i zastąpi go Julián Fernández. W pomocy tym razem zagra doświadczony Mauro Formica zamiast Juliana Marcioniego. Kapitan i legenda Trędowatych 40-letni Maxi Rodriguez ponownie mecz zacznie na ławce rezerwowych.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach zmierzyły się ze sobą 165 razy. Bosteros triumfowali 71 razy, Newell’s 45 razy, a w 49 spotkaniach padł remis. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca i wynosi 254:191.

Przypuszczalne składy:

Newell’s Old Boys: Alan Aguerre – Facundo Nadalín, Manuel Capasso, Yonathan Cabral, Mariano Bíttolo – Braian Rivero, Julián Fernández, Jerónimo Cacciabue, Mauro Formica – Enzo Cabrera, Ignacio Scocco.

Boca Juniors: Esteban Andrada – Leonardo Jara, Carlos Zambrano, Carlos Izquierdoz, Frank Fabra – Nicolás Capaldo, Alan Varela (Jorman Campuzano) – Edwin Cardona, Mauro Zárate, Sebastián Villa – Carlos Tevez.

Sędzia:Darío Herrera.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.