Newell’s Old Boys vs Boca Juniors – nd. 01:15

W nocy z niedzieli na poniedziałek polskiego czasu Boca Juniors zmierzą się na wyjeździe z Newell’s Old Boys w spotkaniu 2. kolejki fazy grupowej Copa Liga Profesional. Więcej o nowych rozgrywkach w okresie koronawirusa tutaj.

W pierwszej kolejce spotkań w grupie 4. Xeneizes pokonali na wyjeździe 2:1 Lanus, a Newell’s Old Boys przegrali na wyjeździe 1:3 z Talleres Cordoba. W tej sytuacji gospodarze nie mogą sobie pozwolić na kolejną porażkę, jeżeli myślą o wyjściu z grupy do fazy „Campeón de Copa 2020”. Bosteros urządza nawet remis, ale zapewne powalczą o pełną pulę, która już po dwóch kolejkach dałaby im komfortową sytuację.

W kadrze Boca Juniors na ten mecz znalazł się po długiej przerwie skrzydłowy Sebastiána Villa. Kolumbijczyk nie był uwzględniany w kadrze z powodu problemów z prawem. Jego partnerka oskarżyła go o przemoc domową i władze klubu do czasu wyjaśnienia sprawy nie pozwalały na jego grę.

Priorytetem trenera Xeneizes jest utrzymanie wszystkich graczy w rytmie meczowym przed kluczowymi meczami w Copa Libertadores i stąd rotowanie składem. W porównaniu do wyjściowego składu z meczu z Lanus trener Miguel Angel Russo prawdopodobnie dokona kilku zmian. Na środku obrony zagra Lisandro López zamiast Peruwiańczyka Carlosa Zambrano. W pomocy Pol Fernandez może zagrać zamiast Nicolása Capaldo, a wspomniany Villa za swojego rodaka Edwina Cardonę. Do bramki wraca po drobnej kontuzji Esteban Andrad i zastąpi Agustína Rossiego. Ostatnia zmiana dotyczy ataku i roszada Franco Soldano za “Wanchopa” Abilę.

Gospodarze prowadzeni przez Frank Kudelka grają jedynie w rozgrywkach krajowych wiec w pełni koncentrują się na Copa Liga Profesional. Po porażce w pierwszym spotkaniu zapowiadają walkę o zwycięstwo nad Boca Juniors, gdyż kolejna porażka mocno oddali ich od awansu do „Campeón de Copa 2020” (awansują dwie pierwsze drużyny z grupy). W porównaniu do ostatniego, przegranego meczu z Talleres Cordoba media awizują jedną, wymuszoną zmianę w składzie wyjściowym. Na środku obrony Manuel Guanini zastąpi pauzującego za czerwoną kartkę Fabricio Fontaniniego. Siła gospodarzy opiera się na trzech weteranach, byłym graczu Boca Pablo Pérezie (35 lat), pomocniku Maximiliano Rodríguezie (39 lat) oraz napastniku Ignacio Scocco (35 lat). Przeszłość w Boca ma również skrzydłowy Sebastián Palacios, który jest wychowankiem Xeneizes i w latach 2013-2016 rozegrał 37 spotkań ligowych i strzelił 6 bramek.

Statystyki:

Obie ekipy w całej dotychczasowej swojej historii w oficjalnych spotkaniach zmierzyły się ze sobą 163 razy. Bosteros triumfowali 69 razy, Newell’s 45 razy, a w 49 spotkaniach padł remis. Bilans bramowy jest korzystny dla Boca i wynosi 250:191.

Przypuszczalne składy:

Newell’s Old Boys: (4-3-3): Alan Aguerre – Ángelo Gabrielli, Manuel Guanini, Santiago Gentiletti, Mariano Bíttolo – Pablo Pérez, Julián Fernández, Nicolas Castro – Sebastián Palacios, Maxi Rodríguez, Nacho Scocco.

Boca Juniors: (4-4-2): Esteban Andrad – Julio Buffarini, Carlos Izquierdoz, Lisandro López, Frank Fabra – Eduardo Salvio, Jorman Campuzano, Pol Fernández, Sebastián Villa – Carlos Tévez, Franco Soldano.

Sędzia: Mauro Vigliano.

Zapraszamy wszystkie osoby chętne do oglądania spotkania poprzez Internet, na następujące strony internetowe:

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.