Narodowi „Xeneizes” – październik

1bosterosRepra

W trakcie październikowego terminu FIFA dla reprezentacji Boca Juniors oddelegowała czterech swoich piłkarzy na zgrupowania kadr narodowych. Wśród nich są trzej Kolumbijczycy oraz Urugwajczyk. Natomiast nowy Boliwijczyk, który dopiero co stał się częścią najpopularniejszego teamu kraju srebra pozostał w Buenos Aires, aby móc lepiej zaaklimatyzować się w nowym otoczeniu.

Wśród broniących obecnie barw Boca reprezentantów na bieżący miesiąc zabrakło Cristiana Pavóna. 22-letni skrzydłowy nabawił się przeciążenia ścięgna podkolanowego w prawej nodze podczas ostatniego spotkania z Racingiem Club i chociaż dokończył tamte zawody, to bóle w nodze dały się mu we znaki po spotkaniu. Aby nie ryzykować poważniejszej kontuzji „Kichana” tymczasowy selekcjoner drużyny argentyńskiej postanowił wycofać ze zgrupowania gwiazdora z La Bombonera.

Na rosyjski Mundial polecieli trzej futboliści Boca – wspomniany Pavón, a do tego również Wilmar Barrios oraz Nahitan Nández. We wrześniowych meczach towarzyskich oprócz ów tercetu z „Azul y Oro” udział brał niedawno sprowadzony przez klub Sebastián Villa. W październiku dla porównania zamiast Pavóna jest Edwin Cardona.

Kolumbijską ekipę nadal tworzą Barrios i Villa. Ponadto do kadry „Los Cafeteros” wrócił wielki nieobecny ostatnich Mistrzostw Świata, czyli wspomniany Cardona. Tymczasowy szkoleniowiec tej drużyny Arturo Reyes postanowił dać mu następną szansę. W reprezentacji Urugwaju utrzymał się Nández, który ciągle cieszy się dużym zaufaniem selekcjonera Óscara Tabáreza.

Natomiast bramkarz Carlos Lampe nie poleciał na zgrupowanie drużyny Boliwii, ponieważ chce lepiej wkomponować się do ekipy Boca świeżo po wypożyczeniu z chilijskiego Huachipato.

Który spośród tejże reprezentacyjnej czwórki „Bosteros” spisze się najlepiej w październikowych starciach reprezentacyj narodowych? Tego dowiemy się w ciągu najbliższego tygodnia.

Facebook Comments

Zostaw odpowiedź