Nahitan Nández w Boca?

Prezydent Peñarolu Montevideo – Juan Pedro Damiani potwierdził w mediach, że Boca Juniors jest bardzo blisko pozyskania 21-letniego pomocnika Nahitana Nándeza. Młody pomocnik jest uważany za przyszłość urugwajskiego futbolu i ma już na swoim koncie kilka występów w seniorskiej reprezentacji tego kraju.

Nahitan Nández jest środkowym pomocnikiem i uważa się go za wielki talent. Jest dobrze wyszkolony technicznie i bardzo uniwersalny, co ceni sobie trener Guillermo Barros Schelotto. Ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Urugwaju oraz 5 spotkań w seniorskiej kadrze “Los Celestes”. W 2017 roku wystąpił 37 oficjalnych spotkaniach Peñarolu i zdobył w nich 7 bramek.

Media informują, że “Xeneizes” zakupią 60% lub 70% praw do jego karty zawodniczej, a urugwajski klub otrzyma za niego ok. 4 mln dolarów. Pomocnik ma natomiast podpisać umowę do 2021 roku.

Problemem dla Boca jest fakt, że ma już w kadrze osiągnięty limit 4 obcokrajowców – Franka Fabrę, Wílmara Barriosa, Edwina Cardonę i Sebastiána Péreza (wszyscy Kolumbijczycy). Natomiast przepisy pozwalają grać w danej chwili tylko trójce. Niewykluczone więc, że pomimo transferu Nahitan Nández dołączy do Boca dopiero w grudniu tego roku, zaś przedtem któryś z Kolumbijczyków odejdzie z klubu. Do tego czasu dalej będzie bronił barw Peñarolu.

EDIT. Prawdopodobnie jednak do transferu dojdzie już teraz, ponieważ AfA na życzenie prezesa Boca – Daniela Angeliciego zwiększy dozwoloną ilość obcokrajowców w argentyńskich klubach (szczegóły tutaj).

lanacion.com.ar – telam.com

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.