Nahitan Nández oficjalnie w Boca!

Nowela transferowa z udziałem Nahitana Nándeza wreszcie zakończona! 21-letni reprezentant Urugwaju został wykupiony przez Boca Juniors. AfA zarejestrowała klubom Superligi możliwość zatrudnienia piątego obcokrajowca, co umożliwiło “Xeneizes” zwerbowanie go już teraz. Mistrzowie Argentyny nabyli 60% karty Urusa od Peñarolu za 4 miliony dolarów.

Nie tylko dozwolona ilość cudzoziemców stanowiła problem przy skaptowaniu Nándeza (kadrę najpopularniejszego teamu kraju srebra stanowią już czterej Kolumbijczycy – Edwin Cardona, Frank Fabra, Wílmar Barrios i Sebastián Pérez). Utalentowanym rozgrywającym z Urugwaju nagle zainteresowały się kluby niemieckie mimo, iż sam prezydent Peñarolu utrzymywał, iż transfer piłkarza do Boca jest przesądzony w 95%. Ostatecznie to “Bosteros” wygrali wyścig o Nahitana, albowiem on sam pragnął założyć granatowo-żółtą koszulkę.

Transfer nie należał do tanich, bowiem za niewiele przeszło połowę karty młodego Urugwajczyka zarząd Daniela Angeliciego musiał wyłożyć aż 4 miliony dolarów. Nández zaliczył już badania medyczne i parafował trzyletnią umowę z Boca.

Powinien być dyspozycyjny na niedzielny mecz inauguracyjnej kolejki ligowej przeciwko Olimpo, albowiem sam twierdzi, iż czuje się gotowy. Później wróci do ojczyzny, żeby z reprezentacją Urugwaju szykować się do zbliżających spotkań eliminacji Mundialu, gdzie “Charrúas” sprawdzą umiejętności Argentyny i Paragwaju.

Facebook Comments

Komentarze są wyłączone.